86. rocznica objawienia Pana Jezusa Miłosiernego w Płocku

W dniu 22 lutego 1931 r. w płockim klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, miało miejsce pierwsze objawienie Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie, podczas którego otrzymała polecenie namalowania obrazu z podpisem „Jezu, ufam Tobie”.

Siostra Faustyna usłyszała od Pana Jezusa następujące słowa: "Obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie. Obiecuję także, już tu na  ziemi zwycięstwo nad nieprzyjaciółmi, a szczególnie w godzinę śmierci. Ja Sam bronić ją będę jako Swej chwały”. (Dz.48)

Z okazji tej 86.rocznicy tego wydarzenia, 22 lutego 2017r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku przy pl. Stary Rynek 14/18 Msze św. będą sprawowane o godz.: 6:30, 10:00, 12:00 i  15:30. Natomiast o godzinie 15:00 będzie miała miejsce modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej Msza św. i adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie (w ciszy), która zakończy się błogosławieństwem o godz.21:00.

 Przez cały dzień będzie można także oglądać wystawę artystyczną pt. „Nie w piękności farby ani pędzla wielkość tego obrazu…  86.rocznica   objawień   Pana   Jezusa   Miłosiernego  w Płocku”.

 Ze   względu   na   rozbudowę   Sanktuarium, główne   uroczystości diecezjalne odbędą się w Bazylice Katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP przy ul. Mostowej 2 w Płocku. Uroczysta Msza św. w płockiej katedrze rozpocznie się o godzinie 18:00. Eucharystii przewodniczyć będzie ks. bp Roman Marcinkowski. Oprawa muzyczna Mszy św. w wykonaniu zespołu Bemolla.


« 1 »

reklama

reklama

reklama