Ogień dla nas i całego świata - rekolekcje

Rekolekcje „Ogień dla nas i całego świata”, które 11 marca po raz 5 będą mieć miejsce w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, tym razem przybliżą nam dar umiejętności! O działaniu Ducha Świętego w Ziemi Świętej opowie ks. Mario Cornioli.

Cykl „Ogień dla nas i całego świata”co miesiąc gromadzi młodych, którzy wciąż chcą podtrzymywać zapał Światowych Dni Młodzieży. Rekolekcje są odpowiedzią Archidiecezji na potrzeby młodych katolików, którzy podczas ŚDM poczuli powszechność Kościoła, który jest żywą wspólnotą wierzących.

Ks. Cornioli jest kapłanem Fidei Donum - posłanym na misje i służący w Łacińskim Patriarchacie Jerozolimy.  -Jestem naprawdę szczęśliwy, że będę mógł przyjechać do Polski, żeby opowiedzieć o cudach łaski, które Duch Święty sprawia w moim życiu i przez to również w życiu tak wielu ludzi, a przede wszystkim cieszę się z tego, że mogę być głosem tych, którzy głosu już nie mają. - mówi ks. Mario Cornoli. Ksiądz, choć z pochodzenia jest Włochem. Wśród projektów, które współorganizuje są, m.in.: modlitwa o pokój w Betlejem,  RAFEDÌN – atelier mody, czy HOGAR NINO DIOS -  dom rodzinny dla niepełnosprawnych. Więcej o posłudze ks. Mario TUTAJ.

Podczas marcowego spotkania będą z nami: Wspólnota Emmanuel i Chór ŚDM.

Wspólnota Emmanuel obecna jest na 6 kontynentach w 52 krajach, m.in.: Burkina Faso, Japonia, Argentyna, Australia, Kanada... Od ponad 20 lat, Wspólnota Emmanuel pomaga parafiom w Europie i na świecie poprzez organizacje wydarzeń misyjnych. Te misje mogą trwać przez weekend, tydzień lub dłużej. Całe powołanie Wspólnoty zamyka się jej nazwie – “Emmanuel”, czyli “Bóg z nami”. Aby nieść zbawienie ludziom, Chrystus-Emmanuel przyszedł na świat, stał się bliski nam, stał się człowiekiem.

Dla członków Wspólnoty “być Emmanuelem” na podobieństwo Chrystusa to żyć w jedności z Bogiem w świecie, zaakceptować życie proste w duchu ubóstwa, wziąć Maryję do siebie oraz uczestniczyć w misji Kościoła.

Chór ŚDM spotyka się ponownie na rok po pierwszej próbie składu wybranego na przesłuchaniach. W czasie ŚDM śpiewali podczas Wydarzeń Centralnych na krakowskich Błoniach oraz na Campus Misericordiae. Więcej o chórze TUTAJ.

« 1 »

reklama

reklama

reklama