Kraków: wkrótce kolejna odsłona projektu M&M2 (Młodzi i Miłosierdzie 2)

Już ponad 15 tys. młodych ludzi zgłosiło swój udział w projekcie M&M2 (Młodzi i Miłosierdzie 2), który już po raz drugi odbędzie się 28 i 29 marca na Tauron Arenie Kraków.

W ubiegłym roku wydarzenie Młodzi i Miłosierdzie, stanowiło część obchodów Jubileuszu Miłosierdzia w archidiecezji krakowskiej. Ogromne zainteresowanie projektem, opinie młodych ludzi oraz liczne świadectwa ich przemian spowodowały, że organizatorzy postanowili kontynuować wydarzenie również w tym roku.

Projekt M&M2 po raz pierwszy odbył się w marcu ubiegłego roku i wówczas uczestniczyło w nim ponad 18 tys. osób. Jest ono odpowiedzią na potrzebę wspólnych spotkań młodych ludzi. Dzięki nim młodzież doświadcza przeżycia żywej wiary oraz poczucia wspólnoty z rówieśnikami. Podczas spotkania poruszana jest tematyka religijna, a celem wydarzenia jest pogłębienie wiary młodych ludzi oraz kształtowanie postawy mądrych wyborów i odpowiedzialnego życia.

„To spotkanie było tak ważne, że noszę w sobie pragnienie, aby je powtórzyć. Nie dlatego żeby je kopiować, tylko żeby przeżyć na nowo takie samo wydarzenie, może nawet z jeszcze większą intensywnością i z większą radością. Dlatego mam odwagę i pragnienie zaprosić Was na Tauron Arenę Kraków” - mówi bp Grzegorz Ryś, krakowski biskup pomocniczy, zapraszając młodzież do udziału w projekcie M&M2.

W słowie skierowanym do młodych biskup zachęca, aby młodzież przybyła na spotkanie z Jezusem, który objawia się jako ten który ma na imię Miłosierdzie i który mówi do człowieka „Ja Cię nie potępiam”. Tak brzmi także podtytuł tegorocznego spotkania.

Bp Ryś zwraca uwagę na to, że często wiara postrzegana jest jako zbiór przepisów i nakazów. „W samy środku doświadczenia wiary jest spotkanie z Jezusem Chrystusem, który jest naszym Panem, Zbawicielem i Miłosierdziem” - podkreślił biskup. „To nie jest coś co trzeba wiedzieć i czego się nauczyć, tylko coś, co trzeba przeżyć i doświadczyć. Ufam, że dla nasz wszystkich doświadczeniem tego może być spotkanie na Tauron Arenie Kraków” - powiedział do młodych biskup.

Podobnie jak w ubiegłym roku, spotkanie zostanie podzielone na dwie części: „zobacz” i „doświadcz”, podczas których uczestnicy najpierw będą mogli zobaczyć jak wygląda spotkanie z żywym Jezusem, a następnie sami wziąć udział w takim spotkaniu.

Tematem przewodnim, a także punktem wyjścia do rozważań i modlitwy, będzie perykopa o kobiecie przyłapanej na cudzołóstwie i Jezusie piszącym po piasku. Dla uczestników przygotowanie zostaną wydarzenia sceniczne, będą mogli wysłuchać Słowa Bożego i świadectw. Projekt M&M2 przewiduje w swoim program także możliwość spowiedzi, modlitwy i okazję do adoracji Najświętszego Sakramentu. Wśród zaproszonych gości będzie m.in. Ireneusz Krosny, najbardziej znany mim w Polsce, który ma na swoim koncie występy nie tylko w kraju i Europie, ale wielu miejscach na świecie. Swoje pozdrowienie dla uczestników przekaże, podobnie jak w roku ubiegłym, papież Franciszek.

Spotkanie skierowane jest do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, a także nauczycieli, wychowawców, katechetów i opiekunów i ma charakter wydarzenia edukacyjno-kulturalnego. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

„W ubiegłym roku wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, uczestniczyło w nim ponad 18 tys. osób. Obecnie zapisało się już ponad 15 tys., więc spodziewamy się, że liczba uczestników będzie jeszcze większa niż w ubiegłym roku” - powiedziała KAI Magdalena Kula z Zespołu Organizatorów Projektu M&M2.

„Odbieramy telefony z różnych miejscowości w całej Polsce m.in. z Jeleniej Góry, Łodzi, Krosna, od osób, które są zainteresowane tym wydarzeniem, to pokazuje, że sięga ono poza granice naszego miasta” - dodaje koordynatorka.

Wydarzenie powstało z inspiracji biskupa Grzegorza Rysia i jego pierwszą odsłonę przygotował Sekretariat Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej oraz członkowie ruchów i wspólnot, którym na sercu leży praca wśród młodych ludzi.

Aprobatę dla idei wydarzenia wyraziło m.in. Małopolskie Kuratorium Oświaty oraz Prezydent Miasta Krakowa.

Tegoroczne spotkanie odbędzie się 28 (szkoły gimnazjalne) i 29 marca (szkoły ponadgimnazjalne) na TAURON Arena Kraków. Głównym organizatorem wydarzenia jest archidiecezja krakowska. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

Zapisy na stronie www.mlodziimilosierdzie.pl.

led / Kraków

« 1 »

reklama

reklama

reklama