„Popiełuszko – Litania Wolności”

Wydarzenie multimedialne organizowane pod patronatem Fundacji Salvatti.pl odbędzie się w najbliższą niedzielę 26 marca, o godz. 17 w Katolickim Centrum Kultury "Dobre Miejsce" w Warszawie.

33 lata temu pewien kapłan wypowiedział na Eucharystii następujące słowa: „ Módlmy się, byśmy byli wolni od lęku, zastraszenia, ale przede wszystkim od żądzy odwetu i przemocy.” Nie wiedział on, że była to jego ostatnia Eucharystia, że nie będzie mu dane już nigdy więcej sprawować tej ofiary na ziemi. Był to ksiądz Jerzy Popiełuszko.

Popiełuszko – Litania Wolności” to duży projekt multimedialny: 5-częściowa suita autorstwa Mariusza Kozickiego, lidera zespołu El Camino – muzyka napisana na 12 osobowy zespół z sekcją smyczkową. Nieodłącznym elementem „Litanii Wolności” są wybrane fragmenty z kazań ks. Jerzego wygłoszonych w trakcie Mszy za Ojczyznę – czyta je Adam Woronowicz – odtwórca głównej roli w filmie „Popiełuszko. Wolność jest w nas”. Całość dopełnia pokaz zdjęć z życia Błogosławionego Kapłana. „Chcemy zachęcić Was do tego, aby zgłębić historię jego życia oraz aby swoje potrzeby, smutki, radości i rozterki zanosić do jego rąk, bo ks. Jerzy tak jak napisał na swoim prymicyjnym obrazku, Bóg „leczy rany naszych serc”.” – mówią członkowie zespołu El Camino.

„Popiełuszko – Litania Wolności” suita el camino, lektor Adam Woronowicz, wydarzenie pod patronatem Fundacji Salvatti.pl. 26 marca (niedziela) A.D. 2017 o godz. 17:00, Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3, Warszawa, wej. B, Aula im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Bilety w cenie 30 zł dostępne on line na www.chrzescijanskiegranie.pl oraz stacjonarnie w Dobrym Miejscu, wejście „B”, w godz. pracy sklepu Chrześcijańskie Granie.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama