Konferencja prasowa "Dekalog - dziesięć prostych słów"

Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski oraz Stowarzyszenie Papieskie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zapraszają 24 marca na konferencję prasową pt. "Dekalog - dziesięć prostych słów".

Konferencja prasowa pt. "Dekalog - dziesięć prostych słów" poświęcona zostanie dwóm wydawnictwom: płycie muzycznej "Dekalog", której premiera będzie miała miejsce 24 marca 2017 r., oraz książce "Dekalog", autorstwa ks. abp Stanisława Gądeckiego i ks. abp Marka Jędraszewskiego.

Wydarzenie odbędzie się w siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski, przy Skwerze kard. Stefana Wyszyńskiego 6 w Warszawie, w piątek, 24 marca 2017 r. o godz. 13:00.

W konferencji udział wezmą:

• abp Stanisław Gądecki - Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

• ks. Waldemar Cisło - dyrektor Stowarzyszenia Papieskiego Pomoc Kościołowi w Potrzebie

• Jacek Sobala - Prezes Polskiego Radia

• Przemysław Sypniewski - Prezes Poczty Polskiej

Konferencję poprowadzi ks. Paweł Rytel - Andrianik, rzecznik KEP.

Płyta "Dekalog" jest projektem muzycznym Stowarzyszenia PKWP, w który zaangażowało się wielu znamienitych twórców z Polski i zza granicy. Płyta została wydana dzięki wsparciu Polskiego Radia oraz Poczty Polskiej, a częściowy dochód ze sprzedaży płyty zostanie przekazany na realizację dzieł pomocy pastoralnej i humanitarnej realizowanych przez PKPW w 140 krajach świata.

Książka "Dekalog" jest zapisem rozważań o dziesięciu przykazaniach wygłoszonych przez Księży Arcybiskupów w ramach cyklu Verba Sacra z okazji obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski.

BP KEP

« 1 »

reklama

reklama

reklama