Kraków: Nieszpory Zwiastowania Pańskiego u dominikanów

Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny organizuje uroczyste Nieszpory Zwiastowania Pańskiego w krakowskiej bazylice oo. Dominikanów.

W sobotę, 25 marca będzie można usłyszeć Chór Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego oraz bractwo San Clemente.

Hymn oraz psalmodia zostaną poprowadzone przez bractwo śpiewacze San Clemente, działające przy klasztorze oo. Dominikanów. Natomiast Chór Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego wraz z zaprzyjaźnionymi instrumentalistami wykona Magnificat RV 610 A. Vivaldiego. Chór poprowadzi Ewa Kieres, która jest jego stałym dyrygentem.

Nieszpory rozpoczną się w uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie o godz. 16:00 w Bazylice Świętej Trójcy przy ul. Stolarskiej 12 w Krakowie. Wstęp wolny.

Dzień wcześniej – w piątek, 24 marca – Ośrodek rozpocznie obchody uroczystości od gregoriańskiego matutinum (godziny czytań), którą zaśpiewa grupa chorałowa Vigilantes. Początek o 19:00 w kościele sióstr dominikanek na Gródku, przy ul. Mikołajskiej w Krakowie.

Błogosławiony papież Paweł VI tak pisał w adhortacji „Marialis cultus” (n. 1c) o uroczystości Zwiastowania Pańskiego: „Co zaś dotyczy Maryi, to powyższą uroczystość obchodzą jako święto nowej Ewy, posłusznej i wiernej dziewicy, która wielkodusznie wypowiedziawszy słowo fiat, stała się za sprawą Ducha Świętego Bożą Rodzicielką, a także prawdziwą Matką żyjących, i przez przyjęcie do swego łona jedynego Pośrednika stała się Prawdziwą Arką Przymierza oraz prawdziwą Świątynią Boga; czyli jako wspomnienie tej chwili, która była najdonioślejszą w tym jakby dialogu nawiązanym przez Boga z człowiekiem w sprawie jego zbawienia, oraz jako wspomnienie wolnego przyzwolenia Dziewicy i współudziału w urzeczywistnieniu Bożego planu odkupienia ludzi”.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie organizatora: liturgia.dominikanie.pl

ms, mw

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama