XII edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Chórów Kościelnych Pieśni Pokutnej i Pasyjnej

1 kwietnia w parafii świętych Apostołów Filipa i Jakuba w Żorach odbędzie się XII edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Chórów Kościelnych Pieśni Pokutnej i Pasyjnej.

Uczestnikami Przeglądu będą zespoły chóralne i schole działające przy parafiach lub ośrodkach duszpasterskich różnych wyznań chrześcijańskich. Przegląd ma charakter ekumeniczny. Data Przeglądu wypada zawsze w sobotę, tydzień przed Niedzielą Palmową.

Przez jedenaście edycji Żory odwiedziło 245 zespołów chóralnych, czyli ok. 6500 osób. Jest to jedyny Przegląd o tematyce pokutnej i pasyjnej w kraju, mający charakter ekumeniczny, który daje uczestnikom możliwość wymiany doświadczeń i podniesienia swojego poziomu twórczego o przeznaczeniu liturgicznym.

W tym roku w Przeglądzie bierze udział 19 zespołów chóralnych z całej Polski. Przesłuchania odbywać się będą od rana (od godz. 9.45) w parafii świętych Apostołów Filipa i Jakuba w Żorach. W międzyczasie organizatorzy zapraszają do żorskiej parafii Ewangelicko-Augsburskiej na koncert, który odbędzie się o godz. 15.30.

Po przesłuchaniach w kościele świętych Apostołów Filipa i Jakuba o godz. 17.00 odbędzie się koncert specjalny. Po koncercie, o godz. 18.00 będzie sprawowana Eucharystia, a po niej zostaną ogłoszone wyniki. Główną nagrodą (Grand Prix) jest pozłacana Złota Pieta, którą specjalnie wykonuje żorski artysta Alojzy Błędowski.

Więcej informacji na temat Przeglądu można znaleźć na stronie pasyjne.zory.pl

Będzie także transmisja na żywo, od godz. 9.30, na stronie tvzory.pl

Nasz portal objął Przegląd patronatem medialnym.

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao