Warszawa: trwają zapisy na rekolekcje „Jezus na stadionie”

Trwają zapisy na piątą edycję rekolekcji charyzmatycznych „Jezus na stadionie”, które 1 lipca odbędą się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Do udziału w wydarzeniu zachęca abp Henryk Hoser.

Biskup warszawsko-praski przypomina, że jest to już piątą edycja akcji. Poprzednie spotkania dwukrotnie odbyły się w Warszawie oraz w Licheniu. Tegorocznemu spotkaniu będzie przyświecać hasło „Szczęśliwy naród, który wielbi Pana”. 

- Uważamy, że jesteśmy szczęśliwym narodem, dlatego, że możemy w tym kraju wielbić Boga, możemy się modlić, możemy spotykać się i ogłaszać Królestwo Boże. Dlatego na stadionie staniemy jako naród. W radości i szczęściu będziemy modlić się za rządzących oraz za Kościół w Polsce – zapowiada Magdalena Plucner, jedna z organizatorek wydarzenia.

W programie blisko 13-godzinnego spotkania znajdzie się cykl konferencji, które wygłosi charyzmatyk z Ugandy, o. Joh Bashobora. Centralnym punktem wydarzenia będzie Eucharystia z modlitwą o uzdrowienie, którą odprawią biskupi warszawsko-prascy. Zaplanowany został również muzyczny i taneczny program ewangelizacyjny.

Hierarcha przypomina, że tegoroczne spotkanie będzie nawiązywać do rocznicy 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. – 2 września rozpoczynamy w naszej diecezji peregrynację milenijnej kopii cudownego wizerunku Maryi. Wcześniej, 1 lipca, ikona przywieziona zostanie na stadion, gdzie w obecności Ojców Paulinów zainaugurujemy tę peregrynację – mówi biskup warszawsko-praski.

Zdaniem abp. Hosera inicjatywa, w której może wziąć udział nawet 58 tys. wiernych, stanowi nowy format duszpasterski wprowadzony przez poprzednich papieży, zwłaszcza Jana Pawła II. – Fenomen tego wydarzenia można poznać, uczestnicząc w nim. Wszystkie opisy są nieadekwatne, dopóki się nie przeżyje atmosfery, która tam się tworzy, gdy tylu ludzi jednocześnie się modli - wskazuje abp Hoser.

Jak wskazuje s. Tomasza Potrzebowska, organizacja tak dużego wydarzenia jest dużym wyzwaniem logistycznym, dlatego do pomocy uczestnikom rekolekcji przygotowuje się 450 wolontariuszy. Zakonnica podkreśla, że takie rekolekcje oraz uzdrowienia, które podczas nich się dokonują, świadczą o wielkości Boga.

Zapisy oraz szczegółowe informacje o tegorocznym spotkaniu ewangelizacyjnym na Stadionie Narodowym dostępne są na stronie internetowej www.jezusnastadionie.pl. Tam dostępny jest również hymn rekolekcji oraz spot promocyjny. Jak zaznaczają organizatorzy, za pośrednictwem tej strony odbywać się będą akredytacje dziennikarskie.

O. John Baptist Bashobora pochodzi z katolickiej Diecezji Mbarara w Ugandzie. Ukończył w Rzymie studia z zakresu teologii duchowości i psychologii. Święcenia przyjął w 1972 roku. Na co dzień pracuje w kurii biskupiej swojej diecezji. Jest też diecezjalnym koordynatorem Odnowy Charyzmatycznej oraz zajmuje się tysiącami ugandyjskich sierot. 

Fundacja ks. Johna „Father Bash Fundation” zajmuje się prawie 6 tysiącami dzieci. W większości są to sieroty, których rodzice zginęli podczas wojny lub zmarli na AIDS, ale są też dzieci porzucone przez swoje matki, a nawet noworodki znalezione na śmietnikach.

mip / Warszawa


Zdjęcie: Spotkanie rekolekcyjne Jezus na Stadionie, autor: Przemysław Jahr / Wikimedia Commons, opublikowano na licencji: CC BY-SA 3.0

« 1 »

reklama

reklama