O. James Manjackal - posługa bez wątpliwości

W dniach 15-18 czerwca, w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie odbędą się rekolekcje, które za zgodą biskupa Diecezji Warszawsko-Praskiej poprowadzi o. James Manjackal.

O. James Manjackal, to znany na całym świecie kapłan - zakonnik ze zgromadzenia św. Franciszka Salezego, który został wysłany przez zgromadzenie z misją ewangelizacji świata.

Ewangelizuje już ponad 40 lat. Z jego nauczania i uzdrawiania skorzystały już tysiące ludzi.

W Polsce gościł kilkadziesiąt razy, za każdym razem spotykając się z rzeszami ludzi chcących słuchać nauki głoszonej z mocą, „dotknąć" żywych świadectw wiary i odnowić swoje życie. Praca, jaką podejmuje pełna jest poświęcenia i ofiary. Za swoje zaangażowanie i bezkompromisowość w głoszeniu Ewangelii płaci wysoką cenę. Pod koniec 2012 roku ciężko zachorował i bliski był śmierci. Modlitwa jednak i ufność w Bożą pomoc sprawiły, że po ponad rocznej przerwie powrócił do głoszenia Rekolekcji. W lutym 2016 roku podczas uroczystości w Watykanie o. James został posłany przez Papieża Franciszka jako Misjonarz Miłosierdzia, by w imieniu następcy św. Piotra głosić Boże Miłosierdzie i o nim świadczyć.

Jakże wielkie było zdziwienie, gdy na początku kwietnia br., Kuria warszawsko-praska wydała komunikat, w którym cofnęła pozwolenie na Rekolekcje z o. Jamesem, a nadto zakazała mu działalności na terenie diecezji. Komunikat kanclerza kurii o cofnięciu pozwolenia na Rekolekcje w Warszawie wywołał lawinę domysłów i krzywdzących posądzeń. W toku wyjaśniania sprawy okazało się, że decyzja Kurii podyktowana była pismem z Nuncjatury Apostolskiej, która to z kolei otrzymała pismo z Nuncjatury w Hiszpanii. "Zarzuty" zawarte w piśmie, które stały się przyczyną całego zamieszania okazały się niesprawdzone i nie dotyczyły gruntu polskiego. Opierały się na donosie jednej osoby (Hiszpanki) i zawierały informacje nieprawdziwe, które były już wyjaśniane, gdyż pochodziły sprzed ponad roku. Po rozeznaniu sprawy i rozwianiu wszelkich wątpliwości Biskup Warszawsko-Praski cofnął zakaz i zezwolił na Rekolekcje. (zgoda abp. Henryka Hosera).

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali modlitewnie o. Jamesa i Rekolekcje w Polsce! Modlitwa, to ogromne wsparcie w staraniach o obronę tego wielkiego misjonarza i jego ewangelizacji w Polsce. Dziękujemy polskim biskupom, w tym szczególnie Ks. Arcybiskupowi Henrykowi Hoserowi - Biskupowi Diecezjalnemu Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Zapraszamy zatem na Rekolekcje, które odbędą się w dniach 15-18 czerwca 2017 roku w Warszawie.

***

Więcej informacji o ojcu Jamesie i rekolekcjach głoszonych z mocą w atmosferze modlitewnego skupienia, uwielbienia i radości znajduje się na stronie Fundacji: badzdobrejmysli.pl i na profilu FB Fundacji.

ON WZIĄŁ NA SIEBIE NASZE SŁABOŚCI I NOSIŁ NASZE CHOROBY (Mt 8,17)

REKOLEKCJE Z OJCEM JAMESEM MANJACKALEM

WARSZAWA, 15-18 CZERWCA 2017

Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska

Warszawa, ul. Marsa 56c

Organizatorzy: Parafia p.w. Matki Bożej Dobrej Rady i Fundacja Bądź Dobrej Myśli.

« 1 »

reklama

reklama

reklama