Religijność Polaków w perspektywie Europy Środkowo-Wschodniej - briefing

15 maja o godz. 11.15 odbędzie się briefing w ramach seminarium - Religijność Polaków w perspektywie Europy Środkowo-Wschodniej.

Katolicka Agencja Informacyjna, Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego zapraszają na briefing prasowy podczas seminarium na temat: RELIGIJNOŚĆ POLAKÓW W PERSPEKTYWIE EUROPY ŚRODKOWEJ I WSCHODNIEJ

15 maja, poniedziałek, godz. 11.15, Warszawa, ul. Skaryszewska 12, akredytacje: malgorzata.starzynska@ekai.pl

Pew Research Center przeprowadził nowe badanie zmian religijności i tożsamości narodowej w Europie Środkowej i Wschodniej. Badanie objęło ponad 25 000 dorosłych osób w 18 krajach: w Polsce, Armenii, Białorusi, Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Estonii, Gruzji, Grecji, Węgrzech, Łotwie, Litwie, Mołdawii, Rumunii, Rosji, Serbii i na Ukrainie.

15 maja 2017 r. (poniedziałek), we współpracy z Instytutem Statystyki Kościoła Katolickiego, badacze z Pew Research Center zaprezentują wyniki badania dotyczące przekonań religijnych i praktyk religijnych i odpowiedzą na następujące pytania: Jakie są najważniejsze cechy religijności polskiej w porównaniu z innymi państwami Europy Środkowej i Wschodniej? Jakie są różnice i podobieństwa w zakresie wartości, przekonań, moralności oraz światopoglądu pomiędzy Polską i innymi krajami Europy Środkowej i Wschodniej? W jakim zakresie Polski katolicyzm stanowi wyjątek na tle mapy religijnej Europy Środkowej i Wschodniej?

Program seminarium

10:00 - 10:15 - Przywitanie gości (ISKK)

10:15 - 11:15 - Dr. Neha Sahgal i Alan Cooperman (Pew Research Center) - Religijność Polaków na tle Europy Środkowo-Wschodniej

11:15-11: 45 - briefing i przerwa na kawę

11: 45-12: 45 - panel dyskusyjny z udziałem polskich ekspertów - Polski katolicyzm w europejskim zwierciadle.

Seminarium odbywa się pod patronatem Narodowego Centrum Kultury, Polskiego Towarzystwa Socjologicznego i Centrum Myśli Jana Pawła II. Obsługa medialna: Katolicka Agencja Informacyjna.

Biuro Prasowe KEP
« 1 »

reklama

reklama

reklama