„Orawa dla Afryki 2017” - akcja charytatywna dla dzieci ulicy z Ugandy

Akcja charytatywna „Orawa dzieciom Afryki”, połączona z obchodami Dnia Dziecka, odbędzie się 3 i 4 czerwca w Jabłonce na Podhalu. Celem wydarzenia jest wsparcie konkretnego dzieła misyjnego – w tym roku zbierane środki wesprą dzieci z ulic Ugandy.

Pomoc dla dzieci Afryki prowadzi Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu przy współpracy z gminami Jabłonka i Lipnica Wielka.

W miejscowości Kampala salezjanie prowadzą ośrodek dla dzieci i młodzieży, którego głównym zadaniem jest pomoc i wsparcie dla dzieci ulicy. W Don Bosco Calm prowadzone są zajęcia edukacyjne i kulturalno-społeczne. Mają one ogromny wpływ na wykształcenie młodych, pomagają wzmocnić ich pewność siebie i poczucie własnej wartości.

Jednym z ważniejszych działań, jakie podejmują wychowawcy ośrodka, jest rozwijanie talentów podopiecznych. Dzieci mogą wybrać, w co chcą się zaangażować, np. zespół jazzowy, orkiestra dęta, akrobatyka. To właśnie tam trafią fundusze zebrane podczas festynu i aukcji charytatywnej w orawskiej Jabłonce.

Tegoroczna edycja akcji rozpocznie się w sobotę 3 czerwca koncertem Janusza Radka w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce. Po koncercie odbędzie się aukcja, tym razem prowadzona z myślą o dzieciach z Ugandy.

Niedzielny festyn rodzinny rozpocznie się o godz. 14.00 na Stadionie w Jabłonce. Zagrają m.in. zespół Małe Podhale i o. Łukasz Buksa OFM. Główna gwiazda XVI „Orawy Dzieciom Afryki” to Kapela Hanki Wójciak. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych: wystąpi teatr bajkowy Krak-Art z Krakowa, będzie malowanie twarzy, konkursy i akcja „Baloniki dla Afryki”.

Orawa Dzieciom Afryki, połączona z Orawskim Dniem Dziecka, to inicjatywa, która co roku ściąga tłumy mieszkańców z południowej Polski. Akcja rozpoczyna się w sobotni wieczór koncertem i aukcją w Orawskim Centrum Kultury.

W niedzielę od rana wolontariusze i misjonarze głoszą świadectwa i kwestują w kilkunastu orawskich parafiach. Punktem kulminacyjnym wydarzenia jest festyn charytatywny na Stadionie w Jabłonce, który obejmuje koncerty zespołów afrykańskich i polskich, konkursy, aukcje eksponatów i wiele innych atrakcji szczególnie z myślą o dzieciach.

Orawa Dzieciom Afryki to czas modlitwy, refleksji, świadectwa, wspólnej zabawy, wymiany kulturowej i pomocy drugiemu człowiekowi. Co roku w ramach organizowanej od kilkunastu lat akcji zbierane są środki na wsparcie konkretnego dzieła misyjnego.

md / Kraków

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama