Warsztaty Muzyki Niezwykłej u krakowskich dominikanów

W dniach 14 do 20 sierpnia 2017 Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny po raz czwarty organizuje w Krakowie Warsztaty Muzyki Niezwykłej. W tym roku towarzyszyć im będzie Festiwal Muzyki Niezwykłej.

Warsztaty Muzyki Niezwykłej to najważniejszy projekt Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego, przeznaczony dla wokalistów i instrumentalistów zainteresowanych muzyką liturgiczną.

Festiwal Muzyki Niezwykłej to zupełnie nowe wydarzenie, obejmujące pięć wieczornych koncertów, otwartych zarówno dla uczestników warsztatów, jak i wszystkich fanów muzyki dawnej.

– „Poprzez Warsztaty chcemy realnie zmieniać oblicze Kościoła w Polsce” – mówi Łukasz Serwiński, pracownik Fundacji i koordynator warsztatów. – „Zdając sobie sprawę, jak ważnym elementem liturgii jest muzyka, troszczy się zarówno o jej tradycję, jak i o wyznaczanie nowych kierunków jej rozwoju” – wyjaśnia.

Tradycyjnie już tygodniowe warsztaty podzielone są na dwa bloki, które z jednej strony stanowią kontynuację i nie dublują się, a z drugiej organizatorzy z myślą o osobach pracujących przewidzieli także możliwość uczestnictwa tylko w jednym z nich. W każdym bloku do wyboru jest kilka sekcji: śpiew wielogłosowy (na trzech poziomach), prowadzenie scholi, chorał gregoriański (na dwóch poziomach) oraz lekcje mistrzowskie. 

Te ostatnie poprowadzą Divna Ljubojević (wokalne) oraz Tomasz Orlow (organistowskie).

Wśród prowadzących znaleźli się także znani i cenieni muzycy, w większości znani z poprzednich edycji: Urszula Rogala, Rafał Maciejewski, Anita Pyrek, Jakub Tomalak, Michał Sławecki, Piotr Pałka, Dawid Kusz OP, Marcin Wasilewski-Kruk, Susi Ferfoglia, Sławek Witkowski oraz Joanna Piech-Sławecka.

Oprócz merytorycznego przygotowania zajęć, w tym roku organizatorzy chcą jeszcze bardziej niż dwa lata temu ułatwić gościom wygodny pobyt w Krakowie: dla uczestników i ich rodzin przygotowane są miejsca noclegowe w atrakcyjnych cenach, dostępne będzie także atrakcyjne menu w okolicznych lokalach partnerskich. Na terenie klasztoru, gdzie odbywać się będą zajęcia, będzie funkcjonowała kawiarnia z ciepłymi napojami i przekąskami. W ciągu siedmiu intensywnych dni pracy każdy uczestnik będzie miał zapewnioną nieodpłatnie dobrą kawę i wodę. 

Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane są wyłącznie poprzez formularz internetowy – zapisy potrwają do końca lipca lub do wyczerpania miejsc.

Szczegółowe informacje o każdej z sekcji i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie wydarzenia: www.warsztaty.mn, aktualne informacje dostępne są także na Facebooku.

Patronatem honorowym Warsztaty Muzyki Niezwykłej objęli Wojewoda Małopolski Pan Józef Pilch oraz Prezydent Miasta Krakowa Pan Jacek Majchrowski.

mw, ls

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama