Wesele Wesel 2017

Tegoroczne XXIII Ogólnopolskie Spotkanie Małżeństw, Które Miały Wesele Bezalkoholowe Wesele Wesel 2017 odbędzie się w dniach 3-6.8.2017 na Kaszubach w Trąbkach Wielkich i Gdańsku.

Tradycją jest liczny udział dzieci w każdym wieku (od malucha po kandydatów do małżeństwa). Program oraz formularz rejestracyjny są od 3.6. dostępne na stronie www.weselewesel.pl

Na weselach bezalkoholowych bardzo zależało Świętemu Janowi Pawłowi II, który - w telegramie do uczestników pierwszego Wesela Wesel - wyraził pragnienie, "aby ich przykład znalazł wielu naśladowców, przyczyniając się do wychowania społeczeństwa polskiego w duchu trzeźwości" (Rzym, 4.7.1995 r).

Promocją idei wesel bezalkoholowych w Polsce. od dwudziestolecia zajmuje się ruch Wesele Wesel. Spotkania Wesela Wesel mają formę kilkudniowego wesela na wzór staropolski - prócz całonocnego bezalkoholowego balu weselnego uczestnicy zapoznają się z regionalną kulturą, słuchają ciekawych wykładów (w tym roku pana Antoniego Szymańskiego, Senatora RP) , biorą udział w warsztatachdobrej zabawy.

W tym roku w programie przewidziany jest koncert w katedrze oliwskiej, zwiedzanie CEPR Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, zwiedzanie Gdańska. Dla dzieci i młodzieży przygotowano warsztaty, gry i zabawy.

Jak zawsze będą to radosne rekolekcje dla całej rodziny. Kazania wygłoszą J.E. Ks. Abp. Sławoj Leszek Głódź, Metropolita Gdański oraz Ks. Prałat Władyslaw Zązel, sławny proboszcz kamesznicki, inicjator i duszpasterz Wesela Wesel.

weselewesel.pl

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao