10 czerwca – uroczystości ku czci św. Brata Alberta

Ogólnopolskie uroczystości ku czci św. Brata Alberta odbędą się w sobotę 10 czerwca w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na „Białych Morzach” z udziałem przedstawicieli Episkopatu Polski.

Mszy św. o godz. 12:00 będzie przewodniczył abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

– Niech wspólna modlitwa zanoszona do Boga przez wstawiennictwo św. Brata Alberta wyprosi szczególne łaski dla naszej Ojczyzny, a dla każdego z wierzących dar bezinteresownej miłości w realizacji chrześcijańskiego powołania – napisał metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski w specjalnym zaproszeniu na uroczystości ku czci św. Brata Alberta.

Mszę św. sprawowaną w południe 10 czerwca w krakowskim Sanktuarium św. Jana Pawła II poprzedzi koncert oratoryjno-kantatowy ku czci św. Brata Alberta.

Rok św. Brata Alberta rozpoczął się w Boże Narodzenie, 25 grudnia 2016 roku – w dniu 100. rocznicy śmierci Świętego i potrwa do Bożego Narodzenia 2017 roku. W całej Polsce organizowane są w tym czasie wystawy i spotkania przypominające działalność Adama Chmielowskiego. Wszyscy przybywający podczas jubileuszu do krakowskiego sanktuarium na „Białych Morzach” będą mogli uzyskać odpust zupełny.

***

Publikujemy treść zaproszenia abp. Marka Jędraszewskiego na uroczystości:

Drodzy Bracia i Siostry,

Od Świąt Bożego Narodzenia 2016 r. trwa w Kościele w Polsce Rok św. Brata Alberta, ogłoszony w związku ze 100-leciem jego śmierci. Inicjatywa ta stanowi doskonałą kontynuację zakończonego w Uroczystość Chrystusa Króla ogólnokościelnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia i obchodzonego w naszej Ojczyźnie Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. Z okazji rocznicy śmierci krakowskiego „Apostoła ubogich” realizowanych jest w Polsce wiele wydarzeń przypominających Jego życie i działalność. Są nimi sprawowane Msze św. w miejscach szczególnie związanych z życiem św. Brata Alberta, pielgrzymki, wydarzenia artystyczne i wiele innych, cennych inicjatyw.

Główne ogólnopolskie uroczystości ku czci Świętego Brata Alberta odbędą się w sobotę 10 czerwca w Krakowie na „Białych Morzach”, w Sanktuarium św. Jana Pawła II, który nazywał Go „Bratem naszego Boga” i wyniósł do chwały ołtarzy. Mszy św. o godz. 12:00 będzie przewodniczył abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. W Eucharystii wezmą udział Biskupi polscy oraz przedstawiciele władz świeckich. Do udziału w liturgii zostali zaproszeni także ubodzy, artyści, podopieczni Caritas Archidiecezji Krakowskiej, uczniowie i nauczyciele szkół, a także fundacje i parafie, którym patronuje św. Brat Albert. Mszę św. poprzedzi koncert oratoryjno-kantatowy ku czci św. Brata Alberta, który rozpocznie się o godz. 10:45.

Do udziału w tym szczególnym wydarzeniu pragnę serdecznie zaprosić wszystkie parafie Archidiecezji Krakowskiej, kapłanów, osoby życia konsekrowanego, studentów, młodzież, wszystkich, dla których św. Brat Albert jest szczególnym wzorem realizacji przykazania miłości bliźniego. Niech wspólna modlitwa zanoszona do Boga przez wstawiennictwo św. Brata Alberta wyprosi szczególne łaski dla naszej Ojczyzny, a dla każdego z wierzących dar bezinteresownej miłości w realizacji chrześcijańskiego powołania.

Na trud pielgrzymowania do Sanktuarium św. Jana Pawła II z serca Wam błogosławię.

Abp Marek Jędraszewski

Metropolita Krakowski

www.diecezja.pl/BP KEP

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama