Nysa: wkrótce V Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin

W tym roku liczbę uczestników Zjazdu Dużych Rodzin szacuje się na ok. 1 100 osób, co daje ponad 200 dużych rodzin, w tym 800 dzieci - zapowiadają inicjatorzy V Ogólnopolskiego Związku Dużych Rodzin, który odbędzie się w dniach 16-18 czerwca 2017 roku.

Organizatorem wydarzenia jest Związek Dużych Rodzin "Trzy plus" oraz miasto goszczące, w tym roku Nysa. Zjazd Dużych Rodzin to ogólnopolskie, trzydniowe spotkanie, na które od pięciu lat, zapraszane są rodziny z trójką i więcej dzieci.

Związek Dużych Rodzin "Trzy plus" od początku istnienia dbał o integrację wewnętrzną dużych rodzin. Tak powstała idea organizacji Ogólnopolskich Zjazdów Dużych Rodzin, które odbywają się od pięciu lat w różnych miastach Polski. Towarzyszą im liczne spotkania, warsztaty, konferencje, koncerty.

Tegoroczny Zjazd odbędzie się w Nysie. Wcześniej rodziny spotykały się w Grodzisku Mazowieckim (2013), Lublinie (2014), Łowiczu (2015) i Gnieźnie (2016).

Podczas zjazdu działać będzie ok. 80. grup warsztatowych. Odbędzie się również występ mima Ireneusza Krosnego, kiermasz rękodzieła, Nyski Marsz dla Życia i Rodziny. Zainteresowani będą mogli odwiedzić wesołe miasteczko, siłownie na świeżym powietrzu oraz miasteczko militarystyczne.

Każdy ze Zjazdów gromadził ponad 1000 osób, które przez trzy dni spotykały się, debatowały, świętowały, brały udział w warsztatach, uczestniczyły w koncertach i zwiedzały goszczące miasta.

- W tym roku liczbę uczestników Zjazdu szacuje się na ok. 1 100 osób, co daje ponad 200 dużych rodzin, w tym 800 dzieci - podsumowała Joanna Krupska, prezes Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus". Dodała, że największe rodziny liczą kilkanaście osób. Organizatorzy zapewniają wszystkim uczestnikom wyżywienie i nocleg.

Szczegółowy plan wydarzenia znajduje się na stronie internetowej: http://zjazd.3plus.pl/program/

Prezydent Andrzej Duda objął V Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin patronatem honorowym.

ar / Nysa

« 1 »

reklama

reklama

reklama