Gliwice: akcja charytatywna "Tydzień dla Hospicjum"

W dniach 17-24 czerwca br. w Gliwicach odbywać się będzie wielkie rodzinne święto "Tydzień dla Hospicjum", podczas którego będą zbierane środki na rozbudowę tutejszego Hospicjum Miłosierdzia Bożego.

- Od 16 lat pomagamy terminalnie chorym, jesteśmy także ośrodkiem kształcącym przyszłych lekarzy. Ale nasze budynki się zestarzały, potrzeba nowej przestrzeni, wyposażonej zgodnie z wymaganiami medycznymi, a przede wszystkim przyjaznej dla pacjentów i ich rodzin, dlatego nie mieliśmy wątpliwości, że musimy podjąć trud rozbudowy - mówił podczas konferencji prasowej dr Artur Pakosz, dyrektor gliwickiego hospicjum.

Rozbudowa tej ważnej dla miasta placówki wymaga sporych nakładów finansowych. Oprócz wkładu Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych „HOSPICJUM”, prowadzone są rozmowy z wieloma instytucjami oraz miastem.

W tym roku zorganizowano także wiele akcji charytatywnych wspierających rozbudowę hospicjum. "Tydzień dla Hospicjum", który potrwa w dniach 17-24 czerwca, to jedna z największych tego typu imprez.

W pierwszym dniu akcji, 17 czerwca, na Stadionie Miejskim przy ul. Okrzei w Gliwicach odbędą się: Piknik Rodzinny, Spartakiada Przedszkolaka oraz Mecz pomiędzy Reprezentacją Artystów Polskich, a Przyjaciółmi Hospicjum. Impreza rozpocznie się o godz 12:00.

W dniach 18-23 czerwca organizatorzy zapraszają na imprezy towarzyszące, tj.: występy zespołów Salake oraz Chrząszcze na gliwickim Rynku, Wierszowanie, spektakle i warsztaty w Miejskim Domu Kultury, Warsztaty Kreatywnego Malucha w Gimnazjum nr 1, Akademię Młodego Hotelarza w Hotelu Qubus, a także spaktakl, warsztaty i grę terenową w CH Forum.

"Tydzień dla Hospicjum" zwieńczy 24 czerwca Bieg Charytatywny, Piknik Rodzinny na Stadionie Miejskim w Gliwicach oraz koncert Muzycznie dla Gliwic, którego gwiazdą będzie zespół Myslowitz.


Szczegółowe informacje na temat akcji oraz dokładny program imprez znajdują się na stronie: dlahospicjum.pl


***

Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach zostało powołane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „HOSPICJUM”. Obecnie prowadzi trzy formy opieki nad osobami chorymi terminalnie:

  •     Oddział Medycyny Paliatywnej 
  •     Zespół Domowej Opieki Paliatywnej 
  •     Poradnia Medycyny Paliatywnej 

Medycyna Paliatywna skupia się na leczeniu i opiece nad nieuleczalnie chorymi, którzy znajdują się w okresie terminalnym śmiertelnej choroby. Celem działań medycyny paliatywnej nie jest zatrzymanie procesu chorobowego, ale poprawienie jakości życia osób w tej fazie choroby. Opieka hospicyjna prowadzona jest przez interdyscyplinarny zespół specjalistów: lekarzy, pielęgniarek, psychologów, rehabilitantów, kapelana, pracowników niemedycznych oraz wolontariuszy. W ten sposób realizowane są potrzeby podopiecznych hospicjum w wymiarach: fizycznym, społecznym oraz duchowym.


Źródło: www.hospicjum.gliwice.pl, www.dlahospicjum.pl

http://hospicjum.gliwice.pl/

Facebook/ Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach

http://dlahospicjum.pl

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao