Stacja7.pl: zapisy na Akademię Dziennikarstwa

Odbędzie się druga edycja Akademii Dziennikarstwa, która prowadzona jest przez Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie oraz portal Stacja7.pl.

Akademia Dziennikarstwa kierowana jest do ludzi młodych, ale też osób zaangażowanych w pracę mediów w Kościele, w tym gazet parafialnych i rozgłośni lokalnych.

Studenci będą mogli doskonalić warsztat dziennikarski, zgłębiać tajniki pracy z aparatem i kamerą, poznawać psychologię mediów i Kościół w sieci a także zagadnienia teologiczne.

W poprzedniej edycji udział wzięło ponad 70 osób. A wśród wykładowców znalazły się najpopularniejsze nazwiska ze świata mediów.

W nowej edycji Akademii wystartują jednocześnie dwa kursy – podstawowy i zaawansowany.  Kurs podstawowy skierowany jest do osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z działaniami medialnymi. Na ten drugi zaproszone są osoby, które w minionym roku akademickim uczestniczyły w zajęciach oraz wszyscy, którzy zrobili już swoje pierwsze kroki ku medialnej przygodzie.

Kurs trwa dwa semestry, kończy się egzaminem i uzyskaniem certyfikatu uczelni.

Na kolejnych zjazdach Akademii uczestnicy będą poznawać aspekty pracy medialnej m.in. redagowanie tekstów prasowych, podstawy tworzenia grafiki, fotografii i montażu filmowego, działanie w mediach społecznościowych, zarządzanie stronami internetowymi. Wiele z tych zajęć odbywa się w podziale na grupy, co zwiększa efektywność pracy uczestników. Nowością na tegorocznym kursie podstawowym będzie konieczność założenia i prowadzenia internetowego bloga.

Zajęcia poprowadzą znani redaktorzy – m.in. Krzysztof Ziemiec, Alina Petrowa-Wasilewicz, ks. Krzysztof Pawlina, o. Marek Kotyński, Aneta Liberacka, Szymon Hołownia, ks. Marek Dobrzeniecki, Krzysztof Skórzyński, dr Tomasz Rożek, Jakub Szymczuk, Patrycja Michońska, Małgorzata Ziętkiewicz, Mateusz Ochman. Kierownikiem studium jest ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik prasowy Archidiecezji Warszawskiej.

Zapisy na kolejną edycję akademii potrwają do końca września. Formularz można znaleźć na stronie akademia.stacja7.pl. Tam też kursanci znajdą dokładne tematy zajęć oraz plan zjazdów.

- Atutem Akademii Dziennikarstwa jest budowanie świata wartości – mówi w rozmowie z portalem Stacja7 ks. Krzysztof Pawlina, Rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego. - Akademia Dziennikarstwa to nie wykład dla wykładu. To podanie narzędzia i wlanie pewnego stanu emocjonalnego, pasji do tego, by tak robić. (...) Nie jest to miejsce dla osób handlujących prawdą. Jeśli pasjonuje kogoś piękno, prawda, Bóg i Kościół, co więcej ma w sobie wiele talentów, jak było w przypadku uczestników poprzedniej edycji to właśnie odnalazł dla siebie miejsce.

Więcej na: stacja7.pl

źródło: zespół Portalu stacja7.pl 
« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama