Rowerowy Rajd dla Życia po raz ósmy wyruszy w Polskę

W dniach 1-7 lipca odbędzie się Rajd dla Życia – rowerowa pielgrzymka promująca obronę życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Z Oświęcimia i Gdańska wyruszą po dwie grupy, a ich celem jest dotarcie do Łodzi zgodnie z hasłem „Kierunek Łódź Piotrowa".

Celem pielgrzymowania jest dzielenie się świadectwem o wartości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, wyrażenie sprzeciwu wobec aborcji oraz promowanie duchowej adopcji dziecka poczętego. W czasie Rajdu będą rozdawane materiały pro-life oraz prowadzone spotkania z mieszkańcami mijanych miejscowości. 

Tegoroczną edycję Rajdu dla Życia wspiera Dariusz Kamys, założyciel kabaretu Hrabi. Ma on ku temu bardzo osobisty powód - kiedy miał przyjść na świat, lekarze doradzali jego Mamie aborcję, ponieważ ta ciąża mogła być zagrożeniem dla jej życia. Jak mówił w trakcie konferencji prasowej zapowiadającej ósmy Rajd dla Życia, „właśnie dzięki determinacji i dzięki takiemu nastawieniu mojej mamy, która była tak bardzo za tym życiem cieszę się, że jestem".

W Rajdzie wezmą udział ludzie młodzi, reprezentujący diecezje polskie. Polska młodzież, zjednoczona aby bronić poczętego życia, swoim wysiłkiem, modlitwą i świadectwem wypowie sprzeciw wobec aborcji. 

Na 8 Rajd dla Życia wyjadą 4 grupy rowerowe, które wyruszą z Gdańska i Oświęcimia, aby spotkać się w Łodzi. Trasę z Gdańska do Łodzi półokręgiem po stronie zachodniej poprowadzi młodzież KSM z archidiecezji lubelskiej, a po stronie wschodniej KSM diecezji legnickiej wraz z diecezją pelplińską.

Grupa wyruszająca z Gdańska pokona w ciągu 7 dni dystans ponad 560 km, przejeżdżając przez teren 8 diecezji. Trasa tej nitki Rajdu prowadzi m.in. przez Elbląg, Dobre Miasto, Szczytno, Rostkowo (miejsce urodzin św. Stanisława Kostki, patrona Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży), Nasielsk, Nowy Dwór Mazowiecki, Żelazową Wolę, Sochaczew i Łowicz.

Natomiast z Oświęcimia półokrąg zachodni poprowadzi młodzież KSM archidiecezji krakowskiej wraz z KSM diecezji bielsko-żywieckiej. Trasą po półokręgu wschodni z Oświęcimia do Łodzi pokieruje KSM archidiecezji katowickiej wespół z archidiecezją częstochowską. Kierunek Gdańsk – Łódź (zachód) liczyć będzie ponad 650 km; kierunek Gdańsk – Łódź (wchód) ponad 560 km; kierunek Oświęcim – Łódź (zachód) to najkrótszy odcinek, bo jedynie 510 km; trasa Oświęcim – Łódź (wschód) liczy ponad 580 km. 

Młodzież wystartuje równocześnie z Gdańska i Oświęcimia, w sobotę 1 lipca, by w piątek 7 lipca przyjechać pod katedrę Łódzką pomiędzy godz. 12:00, a 12:30.

Bezpośrednio po przyjeździe odbędzie się konferencja prasowa podsumowująca Rajd oraz happening pro-life.

Organizatorem Rajdu jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.


Karolina Pluta, rajddlazycia.pl

facebook.com/rajddlazycia

www.rajddlazycia.wordpress.com/

www.rajddlazycia.pl/

« 1 »

reklama

reklama

reklama