Wkrótce 29. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży

29. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży to spotkanie prawie 1500 osób z 8 europejskich krajów. Już po raz kolejny, w dniach od 9 do 15 lipca, młodych złączy pasja wyrażona w trzech słowach: stadion-teatr-świątynia.

Parafiadowicze z: Polski, Litwy, Łotwy, Białorusi, Rosji, Ukrainy, Niemiec oraz Słowacji 9 lipca przyjadą do Warszawy. Tu spotkają się na deskach teatru, na bieżni stadionu oraz w przestrzeni wspólnej modlitwy. Czekają na nich m.in. konkursy wiedzowe, sportowe, artystyczne, plastyczne i wokalne.

Stowarzyszenie Parafiada im. Św. Józefa Kalasancjusza, prowadzone przez Zakon Pijarów, już po raz 29. organizuje Międzynarodową Parafiadę Dzieci i Młodzieży. Mając na celu integralny i pełny rozwój człowieka stowarzyszenie wciela w życie idee starożytnego wychowania opartego na triadzie: stadion-teatr-świątynia.

Sport na Parafiadzie to 13 różnych dyscyplin w 16 konkurencjach sportowych m.in. biathlon letni, strzelectwo i konkurencje lekkoatletyczne. Świątynia to możliwość wspólna modlitwa i wiara, która przekracza granice państw i narodów. Codzienna Mszę Święta oraz wspólne wieczory modlitewne, skupione są wokół osoby założyciela pijarów i patrona Parafiady – św. Józefa Kalasancjusza. Kultura to spotkanie z twórczością Jeremiego Przybory w ramach konkursu wokalnego, interdyscyplinarne warsztaty „MY i ŚWIAT”, czy konkurs plastyczny nawiązujący do roku Conrada.

Podczas pobytu w Warszawie parafiadowicze z różnych stron świata zobaczą najciekawsze zakątki Warszawy, w tym warszawskie muzea, Parlament Rzeczpospolitej Polski czy siedzibę Telewizji Polskiej.

Uroczysta Inauguracja 29. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży odbędzie się 9 lipca 2017 o godz. 16.00, w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na warszawskich Siekierkach. Mszy Świętej będzie przewodniczył JE bp Marek Solarczyk. Gwiazdą koncertu inaugurującego Parafiadę będzie zespół ewangelizacyjny „Chusti”.

Patronat honorowy nad 29. Międzynarodową Parafiadą Dzieci i Młodzieży objął Prezydent Rzeczpospolitej Polski, Andrzej Duda.

parafiada.pl (KAI) / Warszawa

www.parafiada.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama