Koronacja Cudownego Obrazu Matki Bożej Bukowskiej Literackiej

10 września 2017 roku podczas uroczystej Eucharystii metropolita poznański abp Stanisław Gądecki dokona koronacji cudownego wizerunku Matki Bożej Bukowskiej Literackiej.

Na stadionie miejskim w Buku 10 września 2017 roku podczas uroczystej Eucharystii o godzinie 12:00 abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski dokona koronacji na prawie diecezjalnym cudownego wizerunku Matki Bożej Bukowskiej Literackiej.

Czuwanie modlitewne wraz z przedstawieniem historii Cudownego Obrazu rozpocznie się na stadionie w Buku już o godz. 9:00. W tym samym czasie przed Sanktuarium jego kustosz ks. Andrzej Szczepaniak powita piesze pielgrzymki. Następnie w Sanktuarium będzie miało miejsce nabożeństwo rozpoczynające uroczystości.

O godzinie 11:00 procesja z Cudownym Obrazem Matki Bożej Bukowskiej Literackiej wyruszy z Sanktuarium na stadion miejski. Tam w południe będzie celebrowana uroczysta Msza Święta koronacyjna pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego, metropolity poznańskiego. Słowo Boże wygłosi kard. Zenon Grocholewski.

W programie dalszych uroczystości zaplanowano nabożeństwo do Matki Bożej Bukowskiej Literackiej – ze świadectwami – o godz. 15:00 na stadionie miejskim oraz koncert uwielbienia z Maryją Królową. O godz. 16:00 abp Stanisław Gądecki dokona Aktu oddania parafii Matce Bożej. Następnie procesja z Cudownym Obrazem Matki Bożej Bukowskiej Literackiej przejdzie ze stadionu do Sanktuarium, gdzie po godz. 17:00 nastąpi zakończenie uroczystości.

W związku z koronacją Cudownego Wizerunku Matki Bożej Bukowskiej Literackiej zostanie uruchomiony specjalny pociąg Spółki Koleje Wielkopolskie. Wszyscy chętni mieszkańcy Poznania będą mogli skorzystać z bezpłatnego przejazdu na uroczystości.

Źródło: BP KEP/episkopat.pl

Parafia w buku

« 1 »

reklama

reklama

reklama