„Młodość – projekt życia” - koncert na 1. rocznicę ŚDM w Krakowie

Archidiecezja krakowska zaprasza w dniach 29-30 lipca na obchody pierwszej rocznicy ŚDM w Krakowie. W programie znajdują się m.in. katecheza, koncert oraz Msza św. pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego.

Planowane wydarzenia będą miały charakter duchowy i artystyczny. Przewidziana jest wspólna modlitwa, a także część widowiskowa i artystyczna. Będzie także miejsce na wymianę doświadczeń i świadectwa oraz na prezentację licznych inicjatyw powstałych jako owoc ŚDM. 

W sobotę 29 lipca od godziny 14:00 w kościele oo. Pijarów w Krakowie odbędzie się katecheza, natomiast  o godzinie 18:00 w TAURON Arena Kraków rozpocznie się koncert „Młodość – projekt życia”.

W niedzielę 30 lipca w Sanktuarium Jana Pawła II o godzinie 12:30 rozpocznie się uroczysta Msza Święta, której przewodniczył będzie metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski.

W obchody rocznicy ŚDM w Krakowie zaangażowani są znani artyści z Polski i zagranicy, wśród nich m.in. Ambasadorzy ŚDM. Podczas koncertu wystąpią takie gwiazdy jak TGD, Krzysztof Iwaneczko, Arkadio czy Anita Lipnicka.

Za stronę muzyczną wydarzenia odpowiada dyrygent i aranżer Adam Sztaba.  Wieczór poprowadzą m.in. Marika i Jasiek Mela.

W trakcie koncertu abp Marek Jędraszewski wręczy Nagrodę Metropolity Krakowskiego „Młodość – projekt życia”. Nagroda ta przyznawana jest młodym ludziom, którzy ofiarnie i twórczo angażują się w życie Kościoła oraz środowisk lokalnych, podejmując inicjatywy służące pomocy drugiemu człowiekowi, promocji kultury i edukacji, projektom społecznym oraz ożywieniu życia religijnego we wspólnotach parafialnych i duszpasterstwach.

Wszystkie wydarzenia w ramach obchodów rocznicy są otwarte i bezpłatne. W przypadku koncertu, obowiązuje rejestracja, która umożliwi lepszą organizację.

Rejestracji można dokonać poprzez stronę rejestracja.krakow2016.com. Możliwe są zgłoszenia indywidualne jak i grupowe (grupa liczy od 3 do 50 osób).

PROGRAM:

29 lipca 2017 (sobota)

Katecheza:

13:00 - rozpoczęcie, animacje;

14:00-16:00 - katecheza dla młodzieży abp. Marka Jędraszewskiego (Kościół oo. Pijarów Matki Bożej Ostrobramskiej / ul. Meissnera 20, Kraków)

Koncert rocznicowy na TAURON Arena Kraków:

16:00 - otwarcie bram, prewydarzenia

18:00 - rozpoczęcie koncertu

Podczas koncertu zostanie wręczona nagroda Metropolity Krakowskiego „Młodość – projekt życia”

30 lipca 2017 (niedziela)

Msza Święta

12:30 - Msza Święta pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego (Sanktuarium Jana Pawła II)

Organizatorem obchodów jest Archidiecezja Krakowska we współpracy z miastem Kraków i Województwem Małopolskim. Na wydarzenie zaprasza arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

Źródło: krakow2016.com

Facebook/Rocznica ŚDM Krakow2016

Nagroda Metropolity Krakowskiego „Młodość – projekt życia”

« 1 »

reklama

reklama

reklama