Relikwie Bartolo Longo w Bazylice Grobu Bożego w Miechowie

Kuria kielecka zaprasza we czwartek, 24 sierpnia 2017 r. na uroczystość wprowadzenia relikwii bł. Bartolo Longo w Bazylice Grobu Bożego w Miechowie.

W uroczystościach zapowiedzieli swój udział m.in.: abp Salvatore Pennacchio - Nuncjusz Apostolskie w Polsce, abp Tommaso Caputo - Arcybiskup-Prałat Pompejów, Biskup Kielecki Jan Piotrowski oraz ks. prałat Henryk Jagodziński - pierwszego radcy Nuncjatury Apostolskiej w Indiach.

Bł. Bartolo Longo (bł. Bartłomiej Longo) jest założycielem słynnego sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach. W ciągu swojego życia dał poznać się jako wielki czciciel Matki Bożej - rozpowszechniał Jej chwałę i głosił Jej cuda. Bł. Bartłomiej to także jedyny świecki członek w historii Zakonu Bożogrobców, który został beatyfikowany. Tak jak św. Paweł nawrócił się do Boga i oddał się służbie dla Niego.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI:

14.45 - Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwa różańcowa z modlitwami autorstwa bł. Bartola Longo (bazylika)

15.30 - Okolicznościowe prelekcje i projekcja filmu pt.: „Bartolo Longo. Człowiek miłosierdzia” (Dom Parafialny);

17.40 - Oficjalne powitanie gości przez J.E. Komandora Józefa Dąbrowskiego, Zwierzchnika Zwierzchnictwa w Polsce OESSH;

- błogosławieństwo obrazu bł. Bartolo Longo przez abp. Salvatore Pennacchio, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, procesja kawalerów i dam OESSH z relikwiami i obrazem Błogosławionego do bazyliki Grobu Bożego;

- błogosławieństwo dziedzińca przed głównym wejściem do bazyliki przez bp. Jana Piotrowskiego;

18.00 - Uroczyste wprowadzenie relikwii bł. Bartolo Longo: błogosławieństwo relikwiarza i przekazanie relikwii przez abp. Tommaso Caputo oraz ich intronizacja przez bp. Jana Piotrowskiego;

- Msza św. pod przewodnictwem abp. Salvatore Pennacchio z homilią abp. Tommaso Caputo;

- po Mszy św.: oddanie czci i ucałowanie relikwii bł. Bartolo Longo oraz procesja do kaplicy Grobu Bożego.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama