W weekend ważne wydarzenia na Jasnej Górze i w diecezji warszawsko-praskiej

Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników oraz Ogólnopolska Pielgrzymka Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – odbędą się w najbliższy weekend na Jasnej Górze. W diecezji warszawsko-praskiej rozpocznie się peregrynacja Kopii Ikony Matki Bożej Częstochowskiej.

Tradycyjne Jasnogórskie Dożynki, to dziękczynienie za tegoroczne plony. Rolnicy z całej Polski będą modlili się i świętowali w Częstochowie przez dwa dni. Centralnym punktem będzie Suma z błogosławieństwem wieńców żniwnych, która odbędzie się w niedzielę o godz. 11.00. Odprawi ją i homilię wygłosi przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita poznański abp Stanisław Gądecki. TVP1 i Radio Katowice przeprowadzą transmisję tej Mszy św.

Ponadto rolnicy będą uczestniczyli m.in. w Apelu Jasnogórskim, Drodze Krzyżowej i czuwaniu modlitewnym. W pielgrzymce wezmą udział orkiestry i zespoły śpiewacze. Dożynkom Jasnogórskim towarzyszyć będzie XXVI Krajowa Wystawa Rolnicza i XVIII Dni Europejskiej Kultury Ludowej.

W sobotę na Jasnej Górze odbędzie się także 1. Ogólnopolska Pielgrzymka Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obywa się ona w roku jubileuszu 30 lat dzieł Duchowej Adopcji w Polsce, pod hasłem „Z Maryją w czas niepokoju i zamętu”.

Mszę św. o godz. 12.00 odprawi ordynariusz rzeszowski bp Jan Wątroba, który jest przewodniczącym Rady ds. Rodziny KEP. Uczestnicy pielgrzymki m.in. wysłuchają konferencji i świadectw. Wezmą udział w uroczystym Akcie Zawierzenia rodzin Matce Bożej Jasnogórskiej.

Osoba podejmująca Duchową Adopcję Dziecka Poczętego odmawia przez 9 miesięcy każdego dnia dziesiątek różańca i modlitwę w intencji jego i rodziców. Może podjąć także dodatkowe postanowienia. Szczegóły: www.duchowaadopcja.info.

Z kolei w Radzyminie w sobotę uroczyście rozpocznie się peregrynacja Kopii Ikony Matki Bożej Częstochowskiej w diecezji warszawsko-praskiej. Mszy św. na placu przed Kolegiatą Przemienienia Pańskiego o godz. 12.00 przewodniczyć będą: metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz, kard. Stanisław Dziwisz, ordynariusz warszawsko-praski abp Henryk Hoser. W południe we wszystkich kościołach diecezji zabiją dzwony.

BP KEP, episkopat.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama