"Paśnik" - nowy dominikański kanał na YouTube

O. Adam Szustak OP, wspólnie z ojcami: Wojciechem Jędrzejewskim, Tomaszem Nowakiem, Jackiem Szymczakiem i Tomaszem Zamorskim 17 września uruchamiają nowy kanał ewangelizacyjny "Paśnik" na YouTube.

"Chcę, żeby słowa Bożego było jeszcze więcej, żeby cały YouTube zalać słowem Bożym" - zapowiada o. Szustak na portalu dominikanie.pl

- YouTube jest dziś największą amboną świata i tam chcemy publikować dwa razy dziennie komentarze do Słowa Bożego. Każdy z nas wybiera sobie jakąś serię tematyczną. Ja np. chcę mówić o "mistrzach drugiego planu" - czyli o takich bohaterach Pisma Świętego, którzy pozostają na uboczu - wyjaśnia KAI o. Jacek Szymczak OP, jeden z autorów komentarzy biblijnych, które od 17 września będą rozpowszechniane za pomocą dominikańskiego kanału YouTube "Paśnik".

„Będzie to kanał kaznodziejski, biblijny i komentujący słowo Boże” - informuje o. Szustak. Kanał "Paśnik" rozpocznie działalność 17 września i każdego dnia będą na nim publikowane komentarze do Ewangelii, a także refleksje na temat biblijnych postaci i tematów. To jeden z dwóch kanałów, które dominikanie planują uruchomić jesienią. Kolejny rozpocznie działalność w październiku.

Jak zapowiada o. Szustak, obecność w mediach nie wyklucza prawdziwych spotkań. „Chcielibyśmy bardzo ruszyć w Polskę z wielkimi spotkaniami kaznodziejsko-wielbieniowymi. Wyobraźcie sobie wielotysięczną salę, gdzie razem będziemy mogli słuchać Słowa głoszonego z mocą i będziemy wielbić” – mówi zakonnik.

O. Szustak zachęca do wsparcia finansowego podjętych i planowanych przez niego projektów, np. za pośrednictwem platformy internetowej: patronite.pl/langustanapalmie.

abd / dominikanie.pl / Warszawa

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama