Męskie Oblężenie Jasnej Góry 2017

Już 4 listopada 2017 r. liderzy różnych organizacji męskich zapraszają na Jasną Górę na spotkanie i wspólną modlitwę. Wśród gości m.in. abp Stanisław Gądecki, bp Grzegorz Ryś, Jacek Pulikowski.

„Jako polscy mężczyźni chcemy być ostoją dla naszych rodzin i Kościoła; znakiem nowej jakości męstwa w społeczeństwie. Do tego potrzebujemy wzmocnienia, dlatego właśnie pielgrzymujemy do Tronu Królowej. Tu razem „jak jeden mąż” chcemy oddać siebie Matce Bożej; być cali Jej (Totus tuus), bo Ona jest cała oddana Bogu (Tota tua), by dalej iść z mocą Bożą, której Ona jest najprostszą pośredniczką.” – deklarują organizatorzy.

Spotkanie mężczyzn na Jasnej Górze jest odpowiedzią na atak współczesnej kultury na wzorce męskości. Jest ono wyrazem pragnienia upowszechnienia pracy duszpasterskiej wzmacniającej mężczyzn w ich rolach i zadaniach.

W programie znajdują się trzy konferencje o męskości i ojcostwie, które wygłoszą:

Jacek Pulikowski – niekwestionowany autorytet w temacie małżeństwa i rodziny, a równocześnie autor wielu książek,

Mieczysław Guzewicz – konsultor Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski,

Stanisław Sławiński – pedagog, pracownik Instytutu Badań Edukacyjnych.

W drugiej części spotkania odbędzie się Msza św. pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego oraz zawierzenie Matce Bożej, które poprowadzi bp Grzegorz Ryś.


Zgłoszenia udziału w spotkaniu (indywidualne lub grupowe) można wysyłać poprzez stronę: oblezenie.mezczyzni.net/zgloszenie-udzialu

Zgłoszenia mają charakter informacyjny – ułatwią one organizatorom oszacowanie liczby uczestników i zaplanowanie poszczególnych punktów programu. Zgłaszając się na stronie uczestnicy zyskują dostęp do informacji organizacyjnych wysyłanych mailowo.

Goście spotkania: oblezenie.mezczyzni.net/goscie-spotkania

Patronaty i informacje bieżące: oblezenie.mezczyzni.net/blog

Źródła: chrzescijanskiegranie.pl, oblezenie.mezczyzni.net

« 1 »

reklama

reklama

reklama