W sobotę i niedzielę rekolekcje ewangelizacyjne na Międzynarodowych Targach Poznańskich

W dniach 16-17 września dwaj charyzmatyczni włoscy kapłani, Antonello Caddedu i Enrique Porcu, założyciele Przymierza Miłosierdzia, poprowadzą na Międzynarodowych Targach Poznańskich rekolekcje ewangelizacyjne.

Swój udział w rekolekcjach zgłosiło już około 1600 osób z różnych miejsc w kraju, a nawet z zagranicy. Wydarzenie organizuje poznańska Wspólnota Przymierza Miłosierdzia.

Jak przyznają jej członkowie w rozmowie z KAI, motywacją do zorganizowania rekolekcji na tak dużą skalę, była potrzeba podzielenia się z innymi swoim doświadczeniem Boga. – Zatytułowaliśmy je „Bo do wolności powołał nas Bóg”. Będziemy podczas nich prosili Boga, żeby uwalniał nas od lęków, chorób i wszelkich zniewoleń – wyjaśnia Ela Lenartowicz, koordynatorka rekolekcji.

Pełni radości, z typowo południowymi temperamentami ojcowie Enrique i Antonello od lat posługują w Brazylii. – Dzieląc się głębią spotkania z Jezusem tworzą podczas rekolekcji wspaniały klimat. Sprawiają, że można nie tylko doświadczyć wspólnoty, ale też działania Ducha Świętego, który uzdrawia, wręcz przemienia życiorysy – zapewnia ks. Adam Pawłowski, pomysłodawca rekolekcji „Bo do wolności powołał nas Bóg”.

Na ich miejsce nie bez powodu wybrano Międzynarodowe Targi Poznańskie. – Poznań jest ciągle wielkim polem do ewangelizacji, chcemy więc zadziałać na dużą skalę – tłumaczy Ela Lenartowicz dodając, że w połowie września jedynym wolnym do wynajęcia był pawilon nr 1, w którym zmieści się ponad 2 tys. osób. – Wierzymy, że skoro Bóg przygotował nam tak dużą halę, to teraz ją zapełni – dopowiada.

Sobotę 16 i niedzielę 17 września wypełnią m.in. konferencje głoszone przez ojców. Będzie też sporo pieśni uwielbienia. Zaplanowano również czas na adorację i spowiedź, a centralnym punktem każdego dnia będzie Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i wylanie darów Ducha Świętego. W niedzielę przewodniczyć jej będzie bp Damian Bryl.

Więcej na stronie www.powolanidowolnosci.pl.

bt / Poznań

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama