Wieliczka: spotkanie wieńczące obchody Roku Św. Brata Alberta w Małopolsce

W poniedziałek 25 września w Wieliczce odbędzie się spotkanie instytucji, organizacji pozarządowych i stowarzyszeń z Małopolski działających na rzecz drugiego człowieka w duchu i filozofii Brata Alberta.

Zwieńczeniem wydarzeń związanych z obchodami Roku Św. Brata Alberta w Małopolsce oraz okazją do złożenia podziękowań wszystkim tym, którzy podczas swojej codziennej pracy służą podopiecznym, będzie uroczyste spotkanie wszystkich instytucji, organizacji pozarządowych i stowarzyszeń z Małopolski działających na rzecz drugiego człowieka w duchu i filozofii Brata Alberta.

Spotkanie odbędzie się w dniu 25 września 2017 r. o godz. 11:00 w Kopalni Soli w Wieliczce. 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Metropolita Krakowski Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski i Prezes Rady Ministrów Beata Szydło. Swój udział w spotkaniu potwierdzili przedstawiciele administracji rządowej.

Podczas uroczystości odbędzie się także wojewódzki finał XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” pt. „Moja Ojczyzna”, w ramach którego zostaną nagrodzeni Laureaci Konkursu z Województwa Małopolskiego.

Jest to największy w Polsce konkurs, który popularyzuje twórczość artystyczną osób niepełnosprawnych, nad którym patronat honorowy objął Wojewoda Małopolski.

Program uroczystości znajduje się na stronie www.isakowicz.pl

Źródło: www.isakowicz.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama