Gliwice: wkrótce Warsztaty Programu "Młodzi na Progu"

W sobotę 30 września w Gliwicach odbędą się ogólnopolskie Warsztaty Programu "Młodzi na Progu", który służy m.in. formacji osób przygotowujących młodzież w parafiach do sakramentu bierzmowania.

Spotkanie odbędzie się 30 września, w godz. 8:30 – 17:30 w Centrum Edukacyjnym im. św. Jana Pawła II w Gliwicach.

Warsztaty Młodzi na Progu to nie tylko szkolenia, prezentacje czy nauczania. To przede wszystkim spotkanie: owocne rozmowy, wymiana doświadczeń i umiejętności, ale również wspólne uwielbienie i świętowanie rozwoju wspólnot i Programu. - piszą organizatorzy na stronie mlodzinaprogu.pl

W tym roku prowadzone będą warsztaty dla osób o różnym stopniu zaawansowania w posłudze, będą m.in.: "szkolenie z dyrektorium Rekolekcji Spotkania", "Prowadzenie spotkań ekipy" oraz "Formacja uczniów".

Informacje o wydarzeniu znajdują się na stronie mlodzinaprogu.pl oraz na profilu Facebook/warsztaty Młodzi na Progu.

Celem programu „Młodzi Na Progu” nie jest wyłożenie wiedzy, którą można później zweryfikować egzaminem, ale doprowadzenie młodego człowieka do decyzji wiary – osobistego spotkania z Jezusem jako żywą Osobą oraz do środowiska wiary – wspólnoty w Kościele, w której mógłby wzrastać w wierze i rozwijać się jako człowiek.

Program „Młodzi na progu” powstał we wspólnocie Szkoły Nowej Ewangelizacji Jezusa Zmartwychwstałego Diecezji Gliwickiej. Jego autorami są ks. Artur Sepioło i Janusz Kasperczyk. Przeznaczony jest on głównie do pracy w parafii z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania.
« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama