Kraków: abp Marek Jędraszewski zaprasza do dialogu na temat katechezy

W najbliższy czwartek 28 września o godz. 20:15 odbędzie się kolejna edycja "Dialogów u św. Anny", w trakcie których Metropolita Krakowski będzie odpowiadał na pytania związane z nauczaniem religii w szkole.

Abp Marek Jędraszewski serdecznie zaprasza na "Dialogi u św. Anny" na temat katechezy, które odbędą się w czwartek 28 września o godz. 20:15.

„Dialogi u św. Anny” odbywają się w czwarty czwartek miesiąca o godz. 20.15 (z wyjątkiem grudnia, kiedy ze względu na Boże Narodzenie spotkanie odbędzie się w drugi czwartek miesiąca) i mają określony przebieg. 

Po krótkim wprowadzeniu w temat spotkania, Arcybiskup odpowiada na najciekawsze pytania nadesłane drogą e-mailową, a następnie na kilka pytań zadanych przez uczestników. Pytania można nadsyłać przez specjalny formularz dostępny na stronie kolegiata-anna.pl, wysyłając mail na adres dialogi@kolegiata-anna.pl lub wrzucić do specjalnej skrzynki w Kolegiacie.

Wybór miejsca „Dialogów” nie jest przypadkowy. Kardynał Wojtyła nazywał Kolegiatę „akademickim sanktuarium”, a jako papież mówił, że tutaj „wiedza i mądrość szuka przymierza ze świętością” – przypomina ks. prof. Tadeusz Panuś, proboszcz Parafii św. Anny.

Opisując genius loci Uniwersyteckiej Kolegiaty, ks. Panuś podkreśla: – Zatrzymywanie się tutaj, aby się uczyć, pogłębiać wiedzę, zdobywać mądrość oraz świętość, jest czymś naturalnym. Przez wieki czyniono to w świetle postaci św. Jana z Kęt oraz św. Anny, patronki uniwersyteckich świątyń. Ta, która wprowadzała Najświętszą Marię Pannę w świat wiary, patronuje także dzisiejszemu studiowaniu i poznawaniu Boga.

– W Kolegiacie św. Anny, przez 40 lat, „gromadził się Kraków”, aby słuchać biskupa Jana Pietraszki, dziś Sługi Bożego. W tę tradycję wpisuje się posługa nauczania nowego Biskupa Krakowa – dodaje ks. Proboszcz.

W ramach tegorocznych spotkań Arcybiskup podejmuje tematy zaproponowane przez duszpasterzy Kolegiaty św. Anny. Są one związane z rokiem liturgicznym oraz rocznicami przeżywanymi w Kościele. W marcu tematem rozmowy było znaczenie posługi biskupiej, w kwietniu – Boże Miłosierdzie, w maju – objawienia fatimskie, a w czerwcu – posługa św. Brata Alberta. Po wakacyjnej przerwie, we wrześniu tematem dialogów będzie katecheza, w październiku – ekumenizm, w listopadzie – śmierć, a w grudniu – rodzina. Szczegółowe kalendarium spotkań dostępne jest na kolegiata-anna.pl/dialogi-u-sw-anny.

„Dialogi u św. Anny” będą transmitowane na żywo przez nowohuckie.pl. Relacja ze spotkań będzie dostępna na stronie Franciszkańska3.pl oraz na stronie Kolegiaty.

Krakowskie „Dialogi u św. Anny” nawiązują do „Dialogów w Katedrze” rozpoczętych przez abp. Jędraszewskiego w Łodzi w związku z Rokiem Wiary i kontynuowanych przez Niego do zakończenia posługi metropolity archidiecezji łódzkiej.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama