Kraków: wkrótce otwarcie Polskiego Centrum Syndonologicznego

21 października w Centrum Jana Pawła II w Krakowie odbędzie się spotkanie pt. "Tajemnica Całunu Turyńskiego - nauka i wiara", które zainauguruje utworzenie Polskiego Centrum Syndonologicznego.

Konferencja zorganizowana w wigilię odpustu św. Jana Pawła II i w 5 rocznicę otwarcia wystawy "Kim jest Człowiek z Całunu?" w Krakowie, będzie zarazem wydarzeniem inaugurującym utworzenie Polskiego Centrum Syndonologicznego. 

Całodniową konferencję otworzy wykład na temat historii Całunu Turyńskiego, wygłoszony przez Dr Giana Marię Zaccone - dyrektora Międzynarodowego Centrum Syndonologicznego w Turynie. Innym ważnym punktem programu będzie interdyscyplinarna dyskusja panelowa pt. "Całun - wyzwanie dla rozumu i zwierciadło Ewangelii" z udziałem naukowców i badaczy Całunu z Włoch i Polski.

W czasie spotkania odbędzie się także promocja nowej książki autorstwa kilku włoskich lekarzy patologów pt. "Autopsja człowieka z Całunu", która jest naukową próbą rekonstrukcji męki Chrystusa, w oparciu o analizę medyczną wizerunku i śladów biologicznych utrwalonych na płótnie.

Wydarzenie zakończy się Eucharystią odpustową, którą odprawi kard. Stanisław Dziwisz i koncertem znanego włoskiego pianisty Andrei Boccalettiego.


Zapisy i więcej informacji na stronie wydarzenia: www.dziencalunu.pl

Krystian Ciempka, Katolicka Fundacja Pomocy "Promocja Dobra"

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama