Akademia Miłości dla Singli, czyli niezwykły pomysł na piękną miłość!

W lutym 2016 roku została zapoczątkowana I edycja Akademii Miłości dla Singli w Poznaniu. Od 12 października Akademia ruszy także w Szczecinie.

Akademii Miłości dla Singli to jedna z wyjątkowych inicjatyw ks. Adama Pawłowskiego, duszpasterza poznańskiego Przymierza Miłosierdzia. Ksiądz Adam jest jej pomysłodawcą i twórcą, podobnie jak Akademii Miłości dla Par, która ruszyła rok wcześniej oraz Akademii Miłości dla Małżeństw. Od października Akademia Miłości dla Singli, która w Poznaniu na obecnej IV już edycji zgromadziła ponad 300 uczestników, zagości również w Szczecinie.

Idea

Akademia Miłości dla Singli to inicjatywa, której celem jest pomagać kobietom i mężczyznom stanu wolnego stać się osobami atrakcyjnymi wewnętrznie czyli takimi, których inni poszukują. Nie jest to więc żadne biuro matrymonialne. Akademia Miłości od początku była nastawiona na rozwój osobisty, wzrastanie do miłości oraz budowanie dojrzałych i trwałych relacji z Bogiem i ludźmi.

Pięć kroków

Pomysł organizatorów był bardzo prosty, by stać się atrakcyjnym wewnętrznie należy rozwijać się na 5 płaszczyznach:

- duchowej, opartej na wartościach Kościoła Katolickiego, 

- fizycznej, 

- społecznej, 

- umysłowej, 

- osobowościowej. 

Praca i rozwój w tych obszarach zwiększają szansę na zbudowanie silnych i trwałych więzi w relacjach z innymi.

Uczestnicy

Pomysł na Akademię Miłości dla Singli trafił w Poznaniu na podatny grunt. Dotychczas wzięło w nim udział w trybie stacjonarnym kilkaset osób. Co najmniej drugie tyle oglądało wykłady w trybie on-line przez internet. Uczestnicy to kobiety i mężczyźni stanu wolnego w wieku 25 – 45 lat. Nie wszyscy są osobami wierzącymi, ale każdy z nich jest w Akademii, ponieważ chce się rozwijać dla siebie i dla innych.

Forma

Akademia Miłości dla Singli funkcjonuje w dwóch formach: stacjonarnej i on-line. Z tej pierwszej korzystają najczęściej osoby, które mają możliwość co dwa tygodnie (we wtorki) poświęcić ok. 3 godzin na wysłuchanie wykładu i integrację po jego zakończeniu. Drugą opcję wybierają przede wszystkim osoby spoza miasta lub single pracujący wieczorami. Wystąpienie prelegenta nagrywane jest na żywo i trafia w niezmienionej wersji prosto do „onlajnowców”.

Możliwości

Akademia Miłości dla Singli to nie tylko wykłady i wieczorna integracja przy kawie i herbacie, to także wiele ciekawych inicjatyw, których organizatorami byli i są również uczestnicy kolejnych edycji Akademii. Wyjścia do kina, wieczory przy ognisku, pikniki, wycieczki rowerowe, spotkanie przy grach planszowych, czy dalsze i bliższe wyprawy (Zakopane, Wrocław, Toruń, Częstochowa, Bułgaria, Czechy) to tylko niektóre z propozycji, jakie czekały na uczestników poprzednich edycji. Stałymi punktami w programie Akademii są Bal dla Singli, Rekolekcje dla Singli, Spotkania Wspólnoty Singli i Chrześcijańskie Szybkie Randki. Inicjatorami tych wydarzeń są organizatorzy Akademii Miłości dla Singli.

Owoce

Dzięki warsztatom, wykładom i imprezom integracyjnym każdy uczestnik Akademii Miłości dla Singli ma szansę wzrastać na wielu płaszczyznach, w pewien sposób „ulepszając” siebie. Dowodem, że tak się właśnie dzieje, są liczne przyjaźnie i kilka związków małżeńskich – piękne owoce Akademii Miłości dla Singli.

Ręka Boga

W tym roku ruszyła w Poznaniu IV edycja Akademii Miłości dla Singli i jak zwykle cieszy się ona wielką popularnością. Zgromadziła ona już ponad 300 uczestników. Niezwykła inicjatywa księdza Pawłowskiego, wyszła też poza granice Wielkopolski i po raz pierwszy objęła swoim zasięgiem Szczecin. W dalszych planach są również Warszawa, Bydgoszcz czy Toruń. To niezbity dowód, że w tym niebywałym przedsięwzięciu widać ewidentne działanie Boga.

Akademia w Mieście Gryfa

Inauguracja Akademii Miłości dla Singli w Szczecinie odbędzie się 12.10.2017 o godz. 20.00 w Szkołach Salezjańskich, ul. Ku Słońcu 124. Na uczestników czekają ciekawe wykłady, warsztaty, spotkania integracyjne i wiele atrakcji. Prelegenci, którzy w tym roku wystąpią z wykładami w Szczecinie na pewno skłonią uczestników do refleksji nad życiem oraz relacjami z Bogiem i bliźnim. Wszystko po to, by single z Miasta Gryfa mogli rozwijać się i wzrastać w miłości.

Prelegenci i tematy

W 1 edycji Akademii Miłości dla Singli w Szczecinie wykłady i warsztaty poprowadzą zarówno osoby świeckie, jak i duchowne. Wśród prelegentów znajdą się m. in. panie Bogna Białecka i Anna Zabłocka oraz pan Szymon Frieske, a także ks. Adam Pawłowski i ks. Sławomir Kostrzewa.

Tematy spotkań prezentują się następująco:

12 października - Jak Bóg pomaga przechodzić z samotności w związek.

26 października - Przymierza Normalność męskości i wszechświat kobiecości.

9 listopada - Sztuka komunikacji i przyjaźni.

23 listopada - Ewangelia samotności.

7 grudnia - Jak czekać i cieszyć się życiem.

21 grudnia - Samodyscyplina.

4 stycznia - Sztuka zdrowego odżywiania i fitness.

18 stycznia - Jak uwodzić mężczyzn i podrywać kobiety.

Kontakt

Będziemy zaszczyceni mogąc odpowiedzieć osobiście lub telefonicznie na Państwa pytania.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o Akademii Miłości, dostępnymi na stronie www.akademiamiloscipoznan.pl, a także śledzenie naszego fanpaga na Facebooku.


Źródło: Organizatorzy Akademii Miłości

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama