Wrocław: Noce Nikodema...

6 października 2017 r. o godz. 19:00 w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu, Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży rozpoczyna cykl spotkań pod nazwą Noc Nikodema.

Inicjatywa powstała z myślą o młodych ludziach: uczniach szkół ponadpodstawowych, młodych dorosłych rozpoczynających studia bądź pracę, którzy chcą odkryć, jak dobrze i mądrze kształtować swoją przyszłość.

Nikodem był kimś. Miał pozycję, cieszył się szacunkiem otoczenia. A jednak coś nie dawało mu spokoju. Wiedział wiele, ale wciąż miał pytania i szukał odpowiedzi. Dlatego przyszedł do Jezusa nocą. A może chciał poznać prawdę o sobie? To, co usłyszał, nadało sens jego życiu.

Przez 9 pierwszych piątków miesiąca młodzież spotykać się będzie w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4 po to, by uczyć się, jak mądrze podejmować decyzje, dokonywać życiowych wyborów i odkrywać, do czego została powołana. 

Te spotkania właśnie ze względu na historię patrona i porę wydarzenia nazwano Nocą Nikodema. 

Spotkanie rozpoczynać się będzie od wspólnej kolacji (każdy przynosi ze sobą kanapki), potem uczestnicy wysłuchają konferencji, podzielą się swoimi przeżyciami w mniejszych grupach, będą uczestniczyć w Eucharystii i adoracji Najświętszego Sakramentu. Całonocne czuwanie składa się z dwóch części: pierwszą prowadzą animatorzy, druga odbywa się w ciszy i jest osobistym spotkaniem z Jezusem na modlitwie. Jest to czas na spowiedź, indywidualną refleksję lub rozmowę z kapłanem, siostrą zakonną bądź osobą świecką. 

Dla mniej wytrwałych przewidziano możliwość prostego noclegu (trzeba zabrać ze sobą śpiwór i karimatę). 

Noc Nikodema uczestnicy zakończą o godz. 6:00 Jutrznią i wspólnym śniadaniem.

Pierwsze spotkanie: 6 października 2017 r. o godz. 19:00 w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4.

Program:

19:00 – kolacja, zawiązanie wspólnoty,

20:00 – konferencja,

20:45 – rozmowa w grupach na tematy z konferencji,

21:30 – msza święta,

22:30 – adoracja Najświętszego Sakramentu ze śpiewem i rozważaniami,

23:30 – modlitwa w ciszy, okazja do rozmowy i spowiedzi,

0:30 – indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem,

* po błogosławieństwie możliwość dalszej adoracji w ciszy, spowiedzi, rozmowy; dla chętnych możliwość noclegu (należy zabrać śpiwór i karimatę).

6:00 – Jutrznia, śniadanie.

Co zabrać ze sobą?

– kanapki na kolację i śniadanie,

– notes, długopis,

– w przypadku noclegu: śpiwór i karimatę.

Terminy spotkań: 6 października 2017, 3 listopada 2017, 1 grudnia 2017, 5 stycznia 2018, 2 lutego 2018, 2 marca 2018, 6 kwietnia 2018, 11 maja 2018, 1 czerwca 2018.

Zgłoszenia: wcześniejsze zgłoszenie obecności pomoże nam lepiej przygotować spotkanie, dlatego prosimy, jeżeli planujesz wziąć udział w Nocy Nikodema – wypełnij formularz 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdY6ltw8x-u5cd2svP_PIYRE1Dn58R-pMoThM9Y_lNHJ2vYQA/viewform

Organizatorzy podkreślają, że można przyjść również bez wcześniejszego zgłoszenia...

Więcej informacji na stronie www.mlodzimlodym.wroclaw.pl/noc-nikodema/

« 1 »

reklama

reklama

reklama