Obchody 33. rocznicy męczeńskiej śmierci księdza Jerzego Popiełuszki

W uroczystościach weźmie udział rodzina księdza Jerzego, jego bliscy oraz przedstawiciele świata polityki, kultury i duchowieństwa.

19 października w Sanktuarium Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki przy parafii Świętego Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu odbędą się uroczystości upamiętniające rocznicę dramatycznej śmierci kapelana warszawskiej Solidarności.

Uroczystości rozpocznie koncert Orkiestry Kameralnej Filharmonii Narodowej w Warszawie pod batutą Jana Lewtaka. W repertuarze znajdą się m.in. utwory Jana Sebastiana Bacha i Ennio Morricone.

Msza Święta rocznicowa pod przewodnictwem metropolity warszawskiego, ks. Kardynała Kazimierza Nycza rozpocznie się o godzinie 18:00. Po uroczystej liturgii nastąpi złożenie wieńców przy grobie błogosławionego oraz modlitwa o jego kanonizację.

W uroczystościach weźmie udział rodzina księdza Jerzego, jego bliscy oraz przedstawiciele świata polityki, kultury i duchowieństwa.

Ksiądz Jerzy Popiełuszko, kapelan Służby Zdrowia i warszawskiej Solidarności, odprawiający słynne Msze Święte za Ojczyznę, poświęcający się posłudze osobom prześladowanym przez komunistyczny reżim, został bestialsko zamordowany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa 19 października 1984 roku. Papież Benedykt XVI zaliczył go do grona błogosławionych 6 czerwca 2010 roku.

Przy Sanktuarium Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki na Warszawskim Żoliborzu działa Muzeum oraz Ośrodek Dokumentacji jego życia i kultu.

popieluszko.net.pl

muzeumkspopieluszki.pl

Dziennikarze zainteresowani uczestnictwem w uroczystościach, fotografowaniem,  przeprowadzeniem wywiadów ze świadkami życia ks. Jerzego Popiełuszki, rejestracją dźwięku z uroczystości, proszeni są o akredytowanie się pod adresem kontakt@muzeumkspopieluszki.pl do 16.10.2017.

źródło: Paweł Kęska - Specjalista ds. rozwoju Muzeum, Ośrodka Dokumentacji Życia i Kultu oraz Sanktuarium Bł.  Ks. Jerzego Popiełuszki

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao