Zaproszenie na Dialogi u Św. Anny w Krakowie

Najbliższe spotkanie w Kolegiacie św. Anny (19 października o 20.15) zatytułowano - "500 lat rozłączenia. Czy ekumenizm ma sens?"

Krakowskie „Dialogi u św. Anny” nawiązują do „Dialogów w Katedrze” rozpoczętych przez abp. Jędraszewskiego w Łodzi w związku z Rokiem Wiary i kontynuowanych przez Niego do zakończenia posługi metropolity archidiecezji łódzkiej.

„Dialogi u św. Anny” są transmitowane na żywo przez  nowohuckie.pl. Relacja ze spotkań będzie dostępna na stronie  franciszkańska3.pl oraz na stronie Kolegiaty.

Najbliższymi tematami spotkań będą tematy zaproponowane przez duszpasterzy Kolegiaty św. Anny. W  październiku – ekumenizm, w listopadzie – śmierć, a w grudniu – rodzina. Szczegółowe kalendarium spotkań dostępne jest na kolegiata-anna.pl/dialogi-u-sw-anny.

Wybór miejsca „Dialogów” nie jest przypadkowy.  Kardynał Wojtyła nazywał Kolegiatę „akademickim sanktuarium”, a jako papież mówił, że tutaj „wiedza i mądrość szuka przymierza ze świętością”  – przypomina ks. prof. Tadeusz Panuś, proboszcz Parafii św. Anny.

« 1 »

reklama

reklama

reklama