Aktywacja Serca u św. Brata Alberta w Krakowie. Zapowiada się niezwykłe nocne czuwanie

Jasiek Mela, Natalia Budzyńska oraz Design for God będą gośćmi Piątkowej Aktywacji Serca – czuwania w najbliższą noc z piątku na sobotę w Sanktuarium Ecce Homo św. Brata Alberta w Krakowie.

„To dobry czas, by pod koniec Roku św. Brata Alberta zatrzymać się nad tajemnicą jego życia i odkrywania Boga oraz podziękować za naszego świętego” – zachęca do udziału w tym wydarzeniu albertynka s. Teresa Pawlak.

Piątkowa Aktywacja Serca (PAS) to wydarzenie adresowane do młodych wiekiem i sercem. „W tym czuwaniu chodzi o to, by zatrzymać się nad prawdą o sobie i o tym, że rytm naszego serca można dostosować do rytmu Bożego Serca” – tłumaczy s. Teresa Pawlak. Kontemplacja Serca Jezusa odbywa się przed obrazem Ecce Homo, namalowanym przez św. Brata Alberta i umieszczonym w głównym ołtarzu w poświęconym mu sanktuarium. „Chodzi o to, by spotkać się z Bogiem, który ma Serce” – dodaje albertynka.

Grudniowe czuwanie ma wyjątkowy charakter, bo odbędzie się u schyłku Roku św. Brata Alberta. „To dobry czas, by zatrzymać się nad tajemnicą jego życia i odkrywania Boga oraz podziękować za naszego świętego” zachęca s. Pawlak. Jak podkreśla, ojciec ubogich jest świętym „z krwi i kości”, dlatego skutecznie przemawia do młodych ludzi. Do udziału w czuwaniu zostali zaproszeni goście specjalni, którzy swoim życiem i działalnością świadczą o tym, że Brat Albert nie jest świętym z przeszłości, ale pozostaje wciąż kimś bardzo ważnym i inspirującym dla wielu osób.

Swoim świadectwem podzieli się z uczestnikami nocnej modlitwy Jasiek Mela, który – podobnie jak św. Brat Albert – potrafił pokonać swoją niepełnosprawność i pokazuje, że ułomności ciała nie są przeszkodą w służbie dla drugiego człowieka. Autorka książki o „krakowskim Biedaczynie” Natalia Budzyńska opowie o swoich spotkaniach z bohaterem swojej publikacji. Kolejnym uczestnikiem PAS będzie br. Albert Koczaj, albertyn, którego łączy ze świętym nie tylko imię, ale i życiowy wybór, bo br. Kuczaj również był malarzem, który porzucił sztukę dla służby najuboższym.

W Sanktuarium Ecce Homo obecna będzie także Dorota Paciorek z Design for God. Zdaniem s. Pawlak, jest ona przykładem umiejętnego wcielania w życie posiadanych darów i umiejętności. „Pasje, którym się w życiu oddajemy, talent, nasze możliwości są po to, żeby je dobrze wykorzystywać”- rekomenduje albertynka. „Ważne jest, by mieć w życiu pasje i spełniać swoje marzenia. Adam Chmielowski był takim człowiekiem” – dodaje z przekonaniem.

W trakcie PAS będzie czas na konferencję, sakrament pokuty i pojednania, do którego przygotuje cysters o. Maciej Majdak. W programie jest też adoracja Najświętszego Sakramentu i medytacja przed obrazem „Ecce Homo”. Nie zabraknie chwili na rozmowy przy herbacie. Punktem kulminacyjnym będzie Eucharystia odprawiana na Grobie św. Brata Alberta przez ks. Damiana Kuchtę z Igołomi- miejsca urodzin Br. Alberta. Posługę muzyczną pełnić będzie Diakonia Muzyczna Huty Ducha Świętego.

Piątkowa Aktywacja Serca rozpocznie się o godz. 20.00, a zakończy wspólnym śniadaniem ok. 05.00.

md / Kraków

« 1 »

reklama

reklama

reklama