Caritas Polska: inauguracja programu Polska dla Świata

W środę 8 listopada w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa inicjująca program Polska dla Świata, który ma na celu uświadomienie ciągłej potrzeby pomocy poszkodowanym w wyniku konfliktu na Bliskim Wschodzie.

Konferencja odbędzie się 8 listopada 2017 r. o godz. 11.00 w siedzibie Caritas Polska przy ul. Okopowej  55 w Warszawie. 

Na konferencji obecni będą Dyrektor CARITAS POLSKA ks. Marcin Iżycki, Dyrektor PKWP ks. prof. Waldemar Cisło oraz Piotr Rubik, autor oratorium „Z powodu mojego imienia”.

Poprzez program „Polska dla Świata” chcemy uwrażliwić społeczeństwo na biedę i trudną sytuację  osób zmagających się z ciężarem wojny. Organizatorami akcji są Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie oraz Caritas Polska wraz z firmą ATMA jako producentem wykonawczym.

Celem programu jest uświadomienie naszemu społeczeństwu ciągle niepewnej sytuacji wielu ofiar wojen i przemocy na całym świecie. Szczególnie chcemy pochylić się nad naszymi Braćmi i Siostrami z Bliskiego Wschodu.  Projekt inicjatywy obejmuje organizację kilkunastu koncertów-Oratorium z promocją dotychczasowych działań Polaków w niesieniu pomocy ofiarom współczesnej wojny na Bliskim Wschodzie, a także zbiórką funduszy na odbudowę zniszczonej szkoły w Hims w Syrii. 

Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” zainicjowało przygotowanie Oratorium prześladowanych za wiarę zatytułowanego: „Z POWODU MOJEGO IMIENIA” z tekstami Zbigniewa Książka i muzyką Piotra Rubika. Jest to pomoc 1500 dzieciom, które czekają na konkretny gest. Każdy z nas poprzez uczestnictwo w koncercie może przyłączyć się do wzniecania nadziei, że los tysiąca syryjskich dzieci może ulec poprawie, a mieszkańcy terenów dotkniętych wojną będą mogli w spokoju odbudowywać swoje życie i zniszczone miasta. 

Więcej na temat programu na stronie www.polskadlaswiata.pl.

Patronat honorowy nad programem objęła Prezes Rady Ministrów Beata Szydło oraz Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskup Stanisław Gądecki.

Źródło: Biuro Prasowe Caritas Polska

« 1 »

reklama

reklama

reklama