Częstochowa: spotkanie ewangelizacyjne "Strumienie wody żywej" dla młodzieży

Koncert zespołu "Sąsiedzi", świadectwo Jaśka Meli, katecheza abp. Grzegorza Rysia i adoracja Króla Królów, Jezusa Chrystusa - złożą się na spotkanie ewangelizacyjne dla młodzieży "Strumienie wody żywej".

Spotkanie ewangelizacyjne dla uczniów klas trzecich gimnazjum i starszej młodzieży odbędzie się 25 listopada w Częstochowie w ramach IV Ogólnopolskiego Kongresu Nowej Ewangelizacji.

Kongres planowany jest na 23–26 listopada 2017 r. na Jasnej Górze, a jednym z wydarzeń jest spotkanie ewangelizacyjne "Strumienie wody żywej". 

W częstochowskiej Hali Polonia z inicjatywy Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Częstochowskiej spotkają się ewangelizatorzy z młodymi odbiorcami w godzinach 15.00-21.30 - poinformowała Agnieszka Armacińska, rzeczniczka Zespołu.

Głównym punktem spotkania będzie Msza św. oraz możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania oraz modlitwy wstawienniczej. W programie są również: koncert zespołu "Sąsiedzi", świadectwo Jaśka Meli, katecheza abp. Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego. Odbędzie się także adoracja Króla Królów – Jezusa Chrystusa i jak podkreśliła Agnieszka Armacińska „będzie to czas by zawierzyć Panu pragnienia swojego serca”.

IV Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji odbędzie się pod hasłem: "Matura czy inicjacja chrześcijańska? Bierzmowanie – między mistagogią a misją". Organizowany jest on przez Zespół ds. Nowej Ewangelizacji przy KEP wraz z Archidiecezją Częstochowską oraz Ojcami Paulinami.

Kongres składać się będzie z części rekolekcyjno-formacyjnej, wykładowej, a także z paneli dyskusyjnych dotyczących sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Uczestnicy wezmą także udział w ośmiu warsztatach dla ewangelizatorów poświęconych współczesnym nowym metodom i narzędziom pracy z młodymi przygotowującymi się do sakramentu bierzmowania. Na Kongres złożą się również wspólne rekolekcje oraz ewangelizacyjne wyjście, tzw. ewangelizacja miasta. Tym razem skierowana jest do młodych Częstochowskiego Kościoła.

Swoim świadectwem i refleksją z uczestnikami Kongresu podzielą się m. in. abp Rino Fisichella, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji, abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki i przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy KEP, bp Marek Mendyk, przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego przy KEP, Szymon Grzelak z warszawskiego ośrodka Fundacji Homo Homini im. Karola de Foucauld zajmującej się wsparciem rodziny, wychowaniem młodzieży oraz pomocą dla pedagogów i nauczycieli, ks. Krzysztof Guzowski z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

ks. mf / Częstochowa

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama