Katecheza adwentowa dla rodziców i dzieci - Ratunku SMOG

Czy jako rodzice, wychowawcy, mamy wpływ na to jak kształtuje się duchowość dziecka? Zdecydowanie tak! W Krakowie wkrótce odbędzie się katecheza adwentowa dla rodziców i dzieci - Ratunku SMOG.

Duchowość nie rozwija się w wykreowanych sztucznie sytuacjach, rodzi się w codzienności w relacji wobec Boga, innych ludzi, oraz świata. Nie znaczy to, że nie warto wskazywać dzieciom inspirujących przeżyć, zapewniać nowych doświadczeń, które będą to zaciekawienie i otwarcie na Boga pobudzać lub na nie odpowiadać. Wystarczy dać im na to przestrzeń, czas.

Słowo Smog stanowi akronim. Należy go rozkodować następująco: Smutek, Marudzenie, Obrażona mina, Grymasy. Katecheza Adwentowa Ratunku Smog pomaga dzieciom radzić sobie z trudnymi emocjami. Uczy jak sprawić by umiało je wyrażać w sposób akceptowalny społecznie unikając negatywnych efektów ich tłumienia.

Zapraszamy dzieci z klas 0-3 szkoły podstawowej oraz ich rodziców/opiekunów na Katechezę Adwentową - Ratunku SMOG do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Aula św. Jana Pawła II, ul. s. Faustyny 3, Kraków.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 9 grudnia 2017 roku godz. 10:00-12:00.

Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc wymaga jednak wcześniejszej rejestracji.

SZCZEGÓŁY I ZAPISY

Źródło: Ks. Łukasz Piórkowski, ratunkusmog.pldiecezja.pl

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao