Lublin: nabożeństwo w rocznicę aktu przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana

W piątek 17 listopada o godz. 17:30 w kościele Kapucynów na Poczekajce będzie miało miejsce nabożeństwo: "W pałacu Króla", upamiętniające rocznicę aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana został złożony przez polski Episkopat 19 listopada 2016 r. w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach, w asyście najwyższych władz Rzeczypospolitej.

- Podczas rocznicowego nabożeństwa w Lublinie pragniemy pogłębić tę decyzję przez przypomnienie treści złożonych wówczas Bogu obietnic i chcemy przeżyć na nowo bliskość z Chrystusem Królem" - deklaruje ks. prof. Andrzej Derdziuk OFM Cap, inicjator lubelskiego wydarzenia.

Ks. prof. Derdziuk wyjaśnia, że wieczorne nabożeństwo w kościele Braci Mniejszych Kapucynów na Poczekajce w piątek 17 listopada 2017 r., przez słuchanie słowa Bożego i przyjęte znaki ma prowadzić do przeżycia radości z przynależności do Chrystusa oraz pobudzić do odnowy swych duchowych postanowień wiernego służenia Bogu.

Na program spotkania składa się modlitwa różańcowa, Msza święta oraz nabożeństwo potwierdzenia wybrania Chrystusa jako swego Przyjaciela i Przewodnika na drogach życia. Każdy uczestnik otrzyma namaszczenie olejkiem radości oraz tarczę wiary i miecz słowa Bożego w postaci obrazka z nadrukiem Obrazu Chrystusa Króla i słowami z Pisma Świętego wskazującymi na broń przed atakami złego ducha.

Po Apelu Jasnogórskim będzie trwało uwielbienie Chrystusa utajonego w Najświętszym Sakramencie zakończone przed północą. Do głoszenia homilii i konferencji został zaproszony ks. Dominik Chmielewski, salezjanin znany jako "wojownik Boży" głoszący chwałę Maryi, która wyjednała mu łaskę nawrócenia podczas pielgrzymki do Medjugorie.

- Sama nazwa nabożeństwa "W pałacu Króla" wskazuje na istotną prawdę, że będąc sługami Chrystusa Króla, nie jesteśmy służącymi pracującymi na dworze ziemskiego władcy, ale jako domownicy samego Boga, który uczynił nas swoimi dziećmi oraz braćmi i siostrami naszego Pana Jezusa, mieszkamy w pałacu samego Króla - wyjaśnia ks. prof. Derdziuk.

- To wybranie i obdarowanie zaufaniem ze strony Boga zobowiązuje i zaprasza do pokornej współpracy w postaci modlitwy i uciekania się pod opiekę Maryi, która najpełniej zrozumiała i przyjęła łaskę obdarowania ze strony Boga. Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek potrzeba odkrycia wartości wspólnoty Kościoła, która daje przeżycie synostwa i wyposaża w dary Ducha Świętego, wołającego w nas „Abba, Ojcze”. Chcemy razem modlić się o pokój na świecie i pojednanie między narodami oraz o nawrócenie grzeszników - dodaje.

Nabożeństwo na Poczekajce jest już kolejnym z czuwań organizowanych przez wspólnoty gromadzące się przy kapucyńskim kościele. Obok Grupy Modlitwy Ojca Pio i Duszpasterstwa Młodych, włączają się w czuwanie członkowie Rodziny Serca Miłości Ukrzyżowanej. W modlitwie biorą udział bracia i siostry z Odnowy w Duchu Świętym i Oazy Domowego Kościoła Ruchu „Światło Życie”. W spotkaniu uczestniczą także członkowie Apostolstwa Dobrego Słowa skupieni przez Kapucyńskie Duszpasterstwo Elektroniczne.

ad, mp / Lublin

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao