Międzynarodowe internetowe rekolekcje na Adwent

Już w poniedziałek 4 grudnia rozpoczną się wyjątkowe międzynarodowe internetowe rekolekcje adwentowe. Głosić je będą dwaj misjonarze miłosierdzia: o. Michał Legan, paulin oraz ks. Michał Olszewski, sercanin.

Projekt został zrealizowany w Rzymie przez profeto.pl w czterech językach: polskim (oryginalny), angielskim, włoskim i rosyjskim (napisy). Został on objęty patronatem Papieskiej Rady do spraw Krzewienia Nowej Ewangelizacji. 

Rekolekcje noszą tytuł "Misericordia et misera – Miłosierdzie i nieszczęśliwa"obejmują 9 odcinków, które będą publikowane na stronie profeto.pl i na antenie Radia Profeto od 4 grudnia w każdy poniedziałek, środę i piątek aż do Bożego Narodzenia.

"Jest to czas miłosierdzia dla wszystkich i dla każdego, aby nikt nie mógł myśleć, że nie dla niego jest bliskość Boga i moc Jego czułości. Jest to czas miłosierdzia dla osób słabych i bezbronnych, oddalonych i samotnych, aby mogły natrafić na obecność braci i sióstr, którzy wesprą ich w potrzebie. Jest to czas miłosierdzia dla ubogich, aby odczuli na sobie pełne szacunku i uważne spojrzenie osób, które przezwyciężywszy obojętność, odkrywają to, co w życiu istotne. Jest to czas miłosierdzia dla każdego grzesznika, aby niestrudzenie prosił o przebaczenie i poczuł rękę Ojca, który zawsze wita i przytula do siebie." (List Apostolski Misericordia et misera, nr 21)

Jak mówi abp Rino Fisichella, przewodniczący Papieskiej Rady do spraw Krzewienia Nowej Ewangelizacji: „Jestem szczęśliwy, mogąc udzielić naszego poparcia dla tej inicjatywy rekolekcyjnej, która pragnie pochylić się nad pięknym dokumentem, który papież Franciszek zostawił nam na zakończenie Roku Jubileuszowego.” Każdy z nas jest tą miserą – nieszczęśliwą, dlatego nasze serca potrzebują dotyku Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy was zatem, abyście wzięli udział w przygodzie, podczas której Bóg otuli was swoim miłosierdziem.

Rekolekcje dedykowane są Papieżowi Franciszkowi.

Źródło: Kinga Polak-Gieroń

« 1 »

reklama

reklama

reklama