W Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy - Msze św. wg specjalnego formularza

Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy będzie obchodzony 14 stycznia. Na stronie mszazauchodzcow.pl zamieszczona jest propozycja do księży, żeby odprawiając Msze św. tego dnia użyli formularza mszy za uchodźców i wygnańców.

 "Jest do dobra okazja, żeby w naszych parafiach, wspólnotach i kościołach pomodlić się za tych, którzy z różnych powodów muszą poszukiwać nowego miejsca do budowania bezpiecznej przyszłości" - czytamy na stronie mszazauchodzcow.pl, który zachęca księży do skorzystania w tym dniu ze specjalnego formularza, poświęconego uchodźcom.

Jak podaje portal DEON.pl pomysł skorzystania w tym dniu ze specjalnego formularza zrodził się wśród świeckich dzięki zaangażowaniu Janiny Ochojskiej, szefowej Polskiej Akcji Humanitarnej, bp. Krzysztofa Zadarki, przewodniczącego Rady ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek, prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka, przewodniczącego Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego. Zapraszają do jego realizacji redakcje DEON.pl i dominikanie.pl.

Jest to także odpowiedź na apel papieża Franciszka, który, oprócz zachęty, by parafie świadczyły konkretna pomoc uchodźcom, zaprasza także do stałej modlitwy w intencji migrantów.

Na stronie zamieszczona jest propozycja, skierowana do wszystkich duchownych w Polsce do odprawienia Mszy św. w intencji migrantów. Można też pobrać specjalny, mało znany i używany formularz Mszy za uchodźców i wygnańców (dostępny w Mszale, pozycja 40).

Umieszczony został także fragment tekstu: "Wszechmogący Boże, dla Ciebie nikt nie jest obcy i nikogo nie pozbawiasz swojej pomocy, wejrzyj łaskawie na uchodźców i wygnańców, na rodziny rozdzielone i rozproszone dzieci, pozwól im powrócić do ojczyzny, a nam daj serca czułe na potrzeby uchodźców i przybyszów".

Na stronie mszazauchodzcow.pl zamieszczona jest także mapa Polski z zaznaczonymi miastami, w których 14 stycznia będą odprawione specjalne Msze. Są one planowanie w Szczecinie, Gdańsku, Poznaniu, Warszawie, Częstochowie, Krakowie.

DEON.pl,aw / Warszawa

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna
Pekao