Warszawa: To będzie Festiwal Dobrej Muzyki

7. Festiwal Chrześcijańskie Granie zagości na warszawskiej Arenie Ursynów już 26 listopada 2017.

„Festiwal jest okazją do spojrzenia na talenty chrześcijańskiej sceny muzycznej. Zagrają najlepsze zespoły ostatnich lat. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Gospel Rain - jeden z najstarszych chórów pop-gospelowych w Polsce.” - mówi Michał Guzek z Fundacji Chrześcijańskie Granie, organizatora wydarzenia, które będzie miało miejsce 26 listopada na Arenie Ursynów w Warszawie.

„Organizujemy festiwal już po raz siódmy. W tym roku fundusze na realizację tego wyjątkowego w skali kraju wydarzenia zbieramy za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl, by każdy, niezależnie od miejsca zamieszkania, mógł wesprzeć nasze dzieło. Bilety można już dzisiaj kupić przez sieć Eventim, Chrzescijanscysingle.pl oraz wybrane punkty stacjonarne. Każdy zakupiony bilet, to cegiełka na rzecz organizacji festiwalu” - dodaje Guzek.

W tym roku Festiwal Chrześcijańskie Granie rozpocznie się 26 listopada Eucharystią, której będzie przewodniczył bp Rafał Markowski. Tuż po Mszy Świętej odbędzie wręczenie nagród X Przeglądu Chrześcijańskie Granie. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i rodzin. Obok sceny powstaną trzy strefy: dla najmłodszych, singli i rodzinno–powołaniowa.

W programie Festiwalu znajdą się m.in. występy laureatów festiwali muzyki chrześcijańskiej– Muode Koty, Tomasz Jasiński Music i Play&Pray oraz konkurs Premiery. Publiczność zgromadzona w Arenie Ursynów będzie mogła spośród trzech zespołów wybrać Premierę 2017 roku. Zwycięzcy otrzymają nagrody: Złoty Krążek oraz nagrodę specjalną od Prezydenta RP Andrzeja Dudy. W koncercie Premiery usłyszymy: Arkadio, BeU i StronęB.

Koncert zdobywców głównej nagrody Premiery 2016 – zespołu Gospel Rain zakończy festiwal. W minionym roku chór otrzymał Złoty Krążek za utwór „Nigdy nie będziesz sam”. Lubelska formacja zagra swoje największe przeboje ostatnich lat. Nie zabraknie także utworów z ostatniego krążka „Ogień”, w którym udział wzięli m.in. Paweł i Łukasz Golec z Golec uOrkiestra, Olga Szomańska czy Mate.O. Będzie to wieczór pełen Uwielbienia.

Więcej informacji i bilety na festiwal można znaleźć na stronie www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl. Partnerem festiwalu jest fundacja PZU.

Źródło: Mateusz Stolarski, www.chrzescijanskiegranie.pl 

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama