I Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Dziecka Utraconego

W sobotę 9 czerwca odbędzie się I Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Dziecka Utraconego do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Pielgrzymka adresowana jest do wszystkich rodzin, które doświadczyły przedwczesnej śmierci swoich dzieci, tak ochrzczonych, jak i nieochrzczonych, zmarłych przed narodzeniem, podczas porodu oraz w późniejszym okresie życia.

Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Metropolity Krakowskiego Jego Ekscelencji abp. Marka Jędraszewskiego .

Program pielgrzymki: 

- godz. 12.00 rozpoczęcie pielgrzymki w bazylice modlitwą Anioł Pański,

- Msza św. pod przewodnictwem JE bpa Jana Zająca – honorowego kustosza Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

- Po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z koroną do Bożego Miłosierdzia oraz aktem zawierzenia zmarłego dziecka Bożemu Miłosierdziu.

Pielgrzymi proszeni są o przywiezienie ze sobą kart z imieniem swojego dziecka. Imiona dzieci zapisane na kartach będą złożone na ołtarzu i zostaną wpisane do Księgi Dzieci Utraconych prowadzonej w sanktuarium. Podczas aktu zawierzenia dziecka Bożemu Miłosierdzia otrzymasz z paschału Płomień Miłosierdzia, symbolizujący Chrystusa Zmartwychwstałego, dlatego należy zabrać świece! Wszyscy kapłani są zaproszeni do koncelebry Mszy świętej.

Pielgrzymka wpisuje się w obchody 50. rocznicy ogłoszenia encykliki Humanae viate bł. papieża Pawła VI, 50-lecia działalności Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej oraz 10. rocznicy wydania dokumentu Nadzieja zbawienia dla dzieci zmarłych bez chrztu Międzynarodowej Komisji Teologicznej.


Organizatorzy: 

Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka w Krakowie 

Duszpasterstwo Rodziców Dzieci Utraconych przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach 

Prosimy o zgłaszanie zorganizowanych grup pod nr telefonu: 667-837-106.

Źródło: www.pro-life.pl

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao