II Warsztaty Ikonograficzne z częstochowską ikoną Matki Bożej na Jasnej Górze

W dniach 12-22 lipca 2018 roku Fundacja In Blessed Art organizuje warsztaty ikonograficzne.

Są one skierowane do osób, które chciałyby poznać sztukę ikonografii bizantyjskiej, ucząc się techniki powstawania ikony niezmiennej od średniowiecza. Zaproszenie skierowane jest również do zaawansowanych ikonografów, dla których są w planie warsztaty z wykonania złocenia na poler, puncowania (głębokiego zdobienia) złota, mozaiki na prawdziwej smalcie oraz ze współczesnych technik ikonografii.

Całość warsztatów ma charakter rekolekcyjny i odbywa się w bezpośrednim sąsiedztwie jasnogórskiego sanktuarium. Opiekunem duchowym warsztatów jest o. Sylwan Wirkowski – paulin. A wykładowcy to doświadczeni i prowadzący swoje pracownie artyści ikonografowie z Polski i Ukrainy.

Każdy z poziomów warsztatu będzie zajmował się częstochowskim wizerunkiem próbując go przedstawić w tradycyjnej lub bardziej współczesnej formie. Uczestnik pozna nie tylko samą technikę, ale też analizę jasnogórskiej ikony, historię ikonografii, teologię.

Co najważniejsze, uczestnik będzie mógł tworzyć swoją ikonę mając możliwość modlitwy przed oryginałem.

Organizatorem warsztatów jest Fundacja In Blessed Art, której głównym zadaniem jest pomaganie przez sztukę sakralną. Dochód z warsztatów jest przeznaczony na działania statutowe fundacji, czyli pomoc potrzebującym artystom, dzieciom, uzależnionym… Głównym prowadzącym jest Hubert Kampa doświadczony ikonograf oraz prezes fundacji IBA.

Więcej o warsztatach można się dowiedzieć pod linkiem: inblessedartschool.pl. Więcej o fundacji >>tutaj<<

źródło: Fundacja In Blessed Art, El'azar Hubert Kampa

Relacja z poprzednich warsztatów - film

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama