Inicjatywa Modlitwy Różańcowej za Ojczyznę

Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek wydał komunikat o organizowaniu w diecezji w dniach od 15.08 do 7.10 modlitwy różańcowej za Ojczyznę.

Sama decyzja zapadła w dniu Św. Ludwika Marii Grignon de Montfort, a  komunikat został podany do wiadomości w święto Matki Boskiej Anielskiej.

Publikujemy treść komunikatu:

Na prośbę ks. Juliana Brzezickiego, Diecezjalnego Moderatora Żywego Różańca oraz osób świeckich odpowiedzialnych za Dzieło Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę, dotyczącą inicjatywy modlitwy różańcowej za Ojczyznę w okresie od 15 sierpnia 2018 r. do 7 października 2018 r. (54 dni - jak w Nowennie Pompejańskiej), zachęcam wiernych i kapłanów we wszystkich parafiach i wspólnotach Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej do podjęcia następujących form włączenia się we wspomnianą inicjatywę modlitewną: 

1. Codzienna modlitwa różańcowa za Ojczyznę - cząstka Różańca świętego lub jeden dziesiątek (w świątyni lub w rodzinach); 

2. W dniu 7 października odprawienie Mszy świętej za Ojczyznę, modlitwa różańcowa, a także, w miarę możliwości, procesja eucharystyczna lub różańcowa w tej samej intencji. 

Niech będzie to świadectwo wiary i zatroskania o Ojczyznę w 100. rocznicę odzyskania niepodległości, w środowiskach, w których żyjemy, pracujemy i uświęcamy się. 

Na radosne i ofiarne dzieło gorliwej modlitwy za Ojczyznę wszystkim kapłanom, osobom życia konsekrowanego i wiernym świeckim z serca błogosławię.

+ Marian Rojek

Biskup Zamojsko-Lubaczowski

***

Uprzejmie prosimy o przekazywanie sobie nawzajem tej dobrej nowiny oraz o włączenie się w organizowanie tej modlitwy w dniach od 15.08 do 7.10 (w tym dniu w parafiach całej Polski Msze Święte za Ojczyznę i procesje różańcowe ulicami naszych miejscowości). 

Jadwiga Lepieszo, Sekretariat Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

tel. 505075818

Źródło: Ks. Zygmunt Jagiełło, Inicjatywa Modlitwy Różańcowej za Ojczyznę

diecezja.zamojskolubaczowska.pl

krucjatarozancowazaojczyzne.pl

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao