Instytut Myśli Schumana zaprasza na Modlitwę bez Granic dla Niepodległej

Za błogosławieństwem metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza 13 listopada o 19:00 w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela odbędzie się Modlitwa Bez Granic.

Inicjatorem modlitwy jest Instytut Myśli Schumana i Grupy Schumana z całej Polski.

Modlitwa rozpocznie się Mszą Świętą której będzie przewodniczył ks. Prof. Piotr Mazurkiewicz b. sekretarz generalny Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej COMECE, który następnie wygłosi konferencję na temat nauki społecznej Kościoła w kontekście służby Roberta Schumana. Potem wierni będą się modlić przed Najświętszym Sakramentem w formie śpiewów, wezwań modlitewnych i rozważań w połączeniu z oprawą muzyczną. Modlitwę poprowadzi zespół modlitewno-wielbiący z Fundacji 24/7. 

Modlitwa będzie podziękowaniem za pokój w Europie oraz prośbą o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Roberta Schumana, który po wojnie rozpoczął misję budowania Wspólnoty Narodów Europy. „Obecnie różne siły w Europie przeciwstawiają się budowaniu Wspólnoty Narodów, dlatego chcemy prosić Boga o wyposażenie nas w dary i kompetencje, które zmobilizują do podjęcia i kontynuacji Misji Roberta Schumana” – stwierdza Instytut w swym zaproszeniu.

„Świadomi coraz większych zagrożeń jakie rodzi cywilizacja śmierci pragniemy z całego serca wezwać wszystkich Polaków i mieszkańców całej Europy do modlitwy o budowanie Wspólnoty Narodów na fundamentach chrześcijańskich. Dlatego z całego serca zapraszamy wszystkich mieszkańców Warszawy i okolic na Modlitwę bez Granic” – czytamy w zaproszeniu Instytutu Myśli Schumana.

Pierwsza „Modlitwa Bez Granic” miała miejsce 13 maja 2018 r. podczas Europejskiego Festiwalu Schumana w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie i od tej pory co miesiąc była kontynuowana w kościele św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

rk, mp / Warszawa

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama