IV Europejski Kongres w Obronie Chrześcijan

Problem prześladowań chrześcijan jest poważnym wyzwaniem dla współczesnego świata. "Europa: Od dyskryminacji do prześladowań?" to temat Kongresu w Obronie Chrześcijan, który odbędzie się w Krakowie.

30 listopada odbędzie się już czwarta edycja Europejskiego Kongresu w Obronie Chrześcijan pt. "Europa: Od dyskryminacji do prześladowań?". 

Zapraszamy od godziny 9:00 do Auli Zgromadzenia Księży Misjonarzy przy ul. Stradomskiej 4 w Krakowie.

Problem prześladowań chrześcijan jest poważnym wyzwaniem dla współczesnego świata. Wraz z narastaniem kryzysu imigracyjnego, będącego skutkiem destabilizacji w regionie Bliskiego Wschodu, obserwujemy pogorszenie sytuacji wyznawców Chrystusa także na naszym kontynencie. W Europie Zachodniej coraz częściej odnotowuje się ataki na kościoły, osoby duchowne i świeckie. Jest to jednak tylko jeden wymiar problemu. Mniej widoczna pozostaje dyskryminacja chrześcijan w przestrzeni publicznej, marginalizacja ich punktu widzenia w debatach uniwersyteckich i medialnych, a także niczym nieograniczona – choćby obyczajem – krytyka chrześcijańskich wartości w kulturze i sztuce.

Tym i wielu innym zagadnieniom będzie poświęcony tegoroczny Kongres. Do udziału w dyskusji zapraszamy przedstawicieli Kościoła, ekspertów i dziennikarzy – zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Obrady uroczyście otworzy Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski.

Wydarzenie objęte zostało Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

kongreschrzescijan.pl

« 1 »
Załączone: |

reklama

reklama

reklama

reklama