Kaplica Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie

W sobotę 1 września 2018 roku, odbędzie się uroczyste otwarcie Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie – „Gwiazdy Niepokalanej”.

Pielgrzymi z Polski i z zagranicy, którzy chcą przyjechać do Niepokalanowa i uczestniczyć w inauguracji Światowego Centrum Modlitwy o Pokój, mogą zarejestrować się na stronie kaplica.niepokalanow.pl, przez zakładkę „Uroczystość Inauguracji”.

Uroczystość Inauguracji Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie została objęta Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Patronat honorowy objęli także: Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski, Ojciec Wiesław Pyzio, Prowincjał Ojców Franciszkanów Prowincji Matki Bożej Niepokalanej w Polsce oraz Ojciec Grzegorz Maria Szymanik, Gwardian Klasztoru w Niepokalanowie.

Spośród wszystkich krajów świata, tylko w 12 miejscach powstaną Kaplice Pokoju – „12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju”, które pomimo odległości i różnic czasowych, utworzą Światowe Centrum Modlitwy o Pokój. Pod opieką Matki Bożej, trwać będzie w nich wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Na liście znalazła się Polska, a na miejsce utworzenia Kaplicy Pokoju wybrano Niepokalanów. 

Dotychczas powstało 6 Kaplic Pokoju: Betlejem w Izraelu, Medjugorie w Bośni i Hercegowinie, Oziornoje w Kazachstanie, Jamusukro na Wybrzeżu Kości Słoniowej, Namyang w Korei Południowej i Kibeho w Rwandzie. Siódma Kaplica Pokoju ma powstać w Dagupan na Filipinach. Każdy z ołtarzy do Kaplic Pokoju błogosławiony jest przez Ojca Świętego. 

Polska Kaplica Pokoju w Niepokalanowie będzie ósmą Gwiazdą. Niepokalanów wybrano, ponieważ jest miejscem naznaczonym obecnością św. Maksymiliana Kolbe, który w czasie II wojny światowej, złożył swoje życie w ofierze miłości i pokoju za drugiego człowieka, wcześniej zawierzając je bezgranicznie Maryi Niepokalanej.

Konsekracja Kaplicy Pokoju w Niepokalanowie planowana jest na 1 września br. Data jest znamienna – trudno o bardziej wyraziste nawiązanie do potrzeby nieustającej modlitwy w intencji pokoju, niż kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. W 2018 roku, przypada także stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Patronat na inicjatywą utworzenia Kaplicy Pokoju w Niepokalanowie objęli dotychczas: Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski, Ojciec Wiesław Pyzio, Prowincjał Ojców Franciszkanów Prowincji Matki Bożej Niepokalanej w Polsce oraz Ojciec Grzegorz Maria Szymanik, Gwardian Klasztoru w Niepokalanowie.

JAK MOŻNA WESPRZEĆ BUDOWĘ KAPLICY POKOJU W NIEPOKALANOWIE

Tworzenie Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu o tak dużym znaczeniu, to bardzo złożone przedsięwzięcie, zarówno na poziomie duchowym, jak i finansowym. Bazylika w Niepokalanowie, wybudowana w latach 1948-1954, nie była poddawana pracom modernizacyjnym na szeroką skalę.

Aby wybudować Kaplicę Adoracji, niezbędnych jest szereg prac budowlanych, których koszt przekracza możliwości oo. Franciszkanów i miejscowej wspólnoty parafialnej.

Aby ukończyć to wyjątkowe dzieło, potrzebne jest i wsparcie modlitewne, i materialne – Kaplica będzie w całości dziełem sfinansowanym w ramach składki społecznej.

WSPARCIE MODLITEWNE

Ojcowie franciszkanie zawierzają dzieło stworzenia Kaplicy Pokoju Bogu i proszą o wsparcie modlitewne. Zachęcają, aby w tej intencji odmawiać różaniec, podejmować wyrzeczenia, ofiarować cierpienia.

W klasztorze w Niepokalanowie od 1 grudnia rozpoczęła się 9-miesięczna nowenna - codziennie jest sprawowana Msza św. w intencji budowy Kaplicy, wszystkich zaangażowanych w to dzieło, jak i darczyńców, którzy udzielili wsparcia materialnego.

WSPARCIE MATERIALNE

Materialnego wsparcia dla budowy Kaplicy Pokoju w Niepokalanowie można udzielić poprzez:

Bezpośrednie wpłaty na konto bankowe – wpłat można dokonywać na specjalnie wydzielone subkonto parafii, którym administruje o. Proboszcz Andrzej Sąsiadek:

Parafia rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Niepokalanowie  

ul. O. M. Kolbego 5 

96 – 515 Teresin

97 9284 0005 0009 8342 2000 0040

Tytuł wpłaty: Kaplica Adoracji, imię i nazwisko oraz adres darczyńcy.

W opisie przelewu można wpisywać intencje modlitewne, które zostaną złożone w tubie, oraz adres mailowy, na który zostanie przesłane imienne podziękowanie.

Darowizna materialna – środki na budowę Kaplicy Pokoju można przekazywać w postaci rzeczowej – przedmiotów ze srebra i złota, które zostaną przetopione na kruszec i wykorzystane do budowy ołtarza. Każdy taki przesłany przedmiot będzie omadlany w trakcie przetapiania, w intencji wskazanej przez darczyńcę. Darowiznę można przekazać/przesyłać na adres:

o. Proboszcz Andrzej Sąsiadek

Parafia rzymskokatolicka 

pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Niepokalanowie

ul. O. M. Kolbego 5 

96 – 515 Teresin

Do przesyłki można dołączyć intencje modlitewne. Na adres darczyńcy zostanie także przesłane imienne podziękowanie.

WIĘCEJ INFORMACJI: kaplica.niepokalanow.pl 

Źródło: kaplica.niepokalanow.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama