Kielce dla Syrii

Miasto Kielce rozpoczęło kampanię społeczną „Kielce dla Syrii”. Zebrane środki przeznaczone zostaną na zorganizowanie kolonii oraz turnusów wyciszenia, programy terapeutyczne i pomoc edukacyjną dla syryjskich dzieci.

W Syrii w ciągu ponad 7 lat wojny zginęło niemal 400 000 osób, w tym ponad 20 000 dzieci. To właśnie dzieci cierpią najbardziej. Trauma, której doświadczają każe im coraz częściej patrzeć w przyszłość jedynie przez pryzmat przemocy. W swym krótkim życiu nie zaznały niczego poza stratą, chorobami, cierpieniem, głodem. 

Akcja "Kielce dla Syrii" trwać będzie do końca września 2018 r. W jej ramach planowane są zbiórki pieniężne do puszek, skarbon stacjonarnych, aukcje charytatywne, wydarzenia kulturalne i sportowe na terenie Kielc. Inicjatorem kampanii jest Prezydent Miasta Wojciech Lubawski. 

Celem kampanii społecznej "Kielce dla Syrii" jest zebranie minimum 400 tysięcy złotych. Im więcej środków zostanie zebranych, tym większej liczbie dzieci i młodzieży uda się pomóc.

Zebrane środki przeznaczone zostaną na zorganizowanie kolonii oraz turnusów wyciszenia połączonych z programami terapeutycznymi, a także pomoc edukacyjną dla syryjskich dzieci i młodzieży – ofiar wojny. Zapewnienie dzieciom dotkniętym skutkami wojennej traumy wyjazdu na kolonie daje im szansę nie tylko wytchnienia, odpoczynku z dala od huku bomb i wystrzałów, lecz również uzyskania specjalistycznego wsparcia psychologicznego i terapeutycznego w leczeniu ukrytych ran.

***

Ambasadorami kampanii zostali: kieleckie pięcioraczki wraz z rodzicami Pauliną i Piotrem Szymkiewiczami, Mariusz Ostrowski - kielczanin, znany i lubiany aktor filmowy i teatralny oraz Sławomir Szmal, kielecki sportowiec - bramkarz PGE VIVE Kielce. 

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao