Kraków: 13. edycja Festiwalu 7xGospel

Warsztaty muzyki gospel oraz koncerty i inne wydarzenia muzyczne złożą się na program 13. edycji Festiwalu 7xGospel, który odbędzie się w październiku w Krakowie.

13. edycja Festiwalu 7xGospel odbędzie się w dniach 11-21 października 2018 w Krakowie.

Jak zawsze, w ofercie festiwalu znajdują się 2 rodzaje wydarzeń: warsztaty muzyki gospel oraz koncerty i inne formy wydarzeń muzycznych (wieczór uwielbienia, rozmowy z zaproszonymi artystami, występy uliczne).


Oferta warsztatowa:

Śpiew Ruch Radość - warsztaty gospel dla seniorów, poprowadzi: Ela Ekiert

Gospel Kids - warsztaty gospel dla dzieci od 5 r.ż., poprowadzą: Maria Pabisiak i Gabriela Gąsior

Mamas & Papas - warsztaty gospel dla rodziców z dziećmi poniżej 5 r.ż., poprowadzą: Anna Madej i Gabriela Gąsior

Faceci w Czerni - warsztaty gospel dla mężczyzn, poprowadzi: Adam Kosewski

Feel the Spirit - warsztaty śpiewu a capella oraz akompaniowania na "przeszkadzajce", poprowadzi: Łukasz Kubica

20. Warsztaty Gospel w Krakowie - warsztaty muzyki gospel odbywające się każdego października od 1999 roku, wydarzenie, które w tym roku podkreślamy szczególnie ponieważ wyznacza 2 dekady obecności muzyki gospel w Polsce, zajęcia poprowadzą: Ruth Waldron (UK), Peter Steinvig (DK) i Peter Francis (UK) .

Warsztaty dla Dyrygentów - warsztaty dla studentów dyrygentury i dyrygentów różnego rodzaju chórów.


Oferta koncertowa:

Wieczór Uwielbienia - czyli najwłaściwszy sposób zainaugurowania Festiwalu 7xGospel

Koncert Kraków Gospel Choir - koncert pierwszego polskiego chóru gospel, który powstał jesienią 1999 roku w wyniku 1. Warsztatów Gospel w Krakowie

Koncert Gospel Family - koncert uczestników warsztatów dla dzieci, rodziców z małymi dziećmi oraz seniorów

Koncert Facetów w Czerni - koncert uczestników warsztatów dla mężczyzn

Pogadanka – rozmowa o muzyce gospel z architektem ruchu gospel w Polsce – Leą Kjeldsen. W rozmowę wpleciemy utwory a capella w wykonaniu uczestników warsztatów Feel the Spirit

Koncert Finałowy 20. Warsztatów Gospel w Krakowie - koncert ok. 300-osobowego chóru 20. Warsztatów oraz zaproszonych artystów, m.in.: Ruth Waldron (UK), Peter Steinvig (DK), Peter Francis (UK)

W ramach promocji Festiwalu i podkreślenia dwóch dekad obecności muzyki gospel w Polsce, w Krakowie i innych miastach, odbędą się mniej oficjalne koncerty i występy uliczne polskich chórów gospel.


Tegoroczna edycja nosi tytuł "Czy pamiętasz? / Do you remember?"

Inspiracją jest Ewangelia Mt 16:9 - Jezus pyta uczniów dlaczego nie rozumieją (nie pamiętają) jego dzieł i dlaczego tkwią w lęku. Tym tytułem chcemy praktykować wdzięczność, uważność i pamiętanie. W grafice użyliśmy kart gry Memory, które po kolei odkrywamy i sprawdzamy czy pamiętamy ważne elementy życia, którymi zostaliśmy obdarzeni – dom, przyjaciel, rodzina, chleb, czysta woda, nauczyciel, talent etc. Tą edycją zapraszamy uczestników Festiwalu 7xGospel do „gry w pamiętanie dobrego”. Gra toczy się w naszym duchu, a kto dużo dobrego pamięta ten wygrywa!

1999-2018 – uczymy muzyki gospel już 20 lat! Od 1999 r. każdej jesieni organizujemy Warsztaty Muzyki Gospel w Krakowie. Przez te lata śpiewało z nami kilka tysięcy ludzi. Chcemy cieszyć się tymi dwoma dekadami i ich owocami – ponad 70 chórów gospel w Polsce, radośniejsza muzyka w kościołach, śmielsze śpiewanie, nowi polscy artyści zainspirowani stylem gospel, i przede wszystkim, nadzieja, dostępna 24/7, za darmo w The Gospel (Ewangelii Jezusa Chrystusa).

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Miejskiej Kraków.

Serdecznie zapraszamy na warsztaty i koncerty,


Stowarzyszenie Gospel

www.7xgospel.pl

www.facebook/7xgospel

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao